RX 6600 XT'de "No Signal" hatası

Siya

Kilopat
Düzgün çalışmayan Hellhound 6600 XT'yi GameGaraj'a gönderdikten sonra Red Devil 6600 XT ile değişim yaptılar. Kart bugün elime bugün geçti fakat bu da sorunlu... Karttan görüntü alamıyorum. AOC 24G2U ve ASUS VG259qm olmak üzere 2 farklı monitörde denedim, ikisinde de "no Signal" veriyor. DP ve HDMI kablo denedim, sonuç aynı... Kabloda sıkıntı olmadığına eminim.

Bu kartta 8+6 pin girişi var ama ben sadece 8'ini doldurdum. Acaba hepsini mi doldurmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Düzgün çalışmayan Hellhound 6600 XT'yi GameGaraj'a gönderdikten sonra Red Devil 6600 XT ile değişim yaptılar. Kart bugün elime bugün geçti fakat bu da sorunlu... Karttan görüntü alamıyorum. AOC 24G2U ve ASUS VG259qm olmak üzere 2 farklı monitörde denedim, ikisinde de "no Signal" veriyor. DP ve HDMI kablo denedim, sonuç aynı... Kabloda sıkıntı olmadığına eminim.

Bu kartta 8+6 pin girişi var ama ben sadece 8'ini doldurdum. Acaba hepsini mi doldurmam lazım?
Güç girişi algılanmadığı zaman kart start vermiyor. Pinleri doldurman lazım. Meraktan soruyorum diğer kartınızın sorunu neydi? Neden değişim yaptılar.

Güç girişi algılanmadığı zaman kart start vermiyor. Pinleri doldurman lazım. Meraktan soruyorum diğer kartınızın sorunu neydi? Neden değişim yaptılar.

Büyük ihtimalle üretim hatası bir karttı. Belki yanlışlıkla RMA olarak iade edilen kartı sisteme taktılarsa telafi etme amaçlı Red Devil vermişlerdir. GameGaraj müşteri memnuniyeti konusunda iyi bir firma.

Cevap vermekte bu kadar geç kaldığım için kusura bakmayın. Ekran kartının üzerindeki pinleri doldurdum, güç kaynağımdan 2 tane PCIe pini boşta kaldı ve kart çalıştı. GameGaraj'a haksızlık yapmayayım, müşteri memnuniyetine önem veriyorlar. Önceki kartım Hellhound 6600 XT idi ve yazılımsal bir hatası vardı. Detaylar için buraya bakabilirsiniz: 6600 XT siyah ekran veriyor

Kartı aylarca böyle idare ettim fakat bir süre sonra bıktım. Garantiye gönderdikten sonra birkaç gün sonra aradım ve GameGaraj bana kartı gönderdikleri distribütör firmanın Furmark vb. ile testler yaptığını ve sorunsuz olduğu geri bildirimini aldıklarını söyledi. Halbuki kart arızalıydı, onlar sadece arızayı tespit edemiyorlardı. Ondan sonra distribütör firmayı aradım ve arızayı nasıl tespit edeceklerini anlattım :) Akabinde arızayı tespit ettiler ve GameGaraj'a kartın arızalı olduğunu ilettiler. Bunun üstüne GameGaraj'dan bir yetkili bana ulaştı ve ''Hellhound elimizde yok, arkadaşlar size Fighter göndereceklerdi ancak bu seferlik sırf mağduriyet olmasın diye size Red Devil göndereceğiz'' dedi. Aslında Hellhound ellerinde yok diye Fighter göndermeye de hakları yoktu, şahsen kabul etmezdim... Fakat günün sonunda Red Devil gönderdiler. Kendilerine teşekkür ediyorum bir kez daha.

Yeni konular

Geri
Yukarı