RX 6600 yerine 2060 alınır mı?

2060 yerine 3060'a zorlarsan daha iyi olabilir ya da 6600XT ama illaki 6600 ile 2060 arasında seçim yap dersen 2060'ı seçerim.

FurMark açıp uyumak nedir kartı mı öldüreceksin ne gerek var o kadar yüke. FurMark basit bir stres testidir, OC ayarlarını denemek için bile ideal değil çünkü oyun yükü ile FurMark yükü bambaşka şeyler.

10-15 dakika FurMark geçersin, çeşitli oyunlar oynarsın yeterli. Zaten servise verecekmişsin orada kartın sağlığı ile daha detaylı bilgi verirler sana. Sağlamsa sağlamdır, sorunu tetikleyen başka bir sebep var demektir.

Tamam hocam kızmayın :D yardımınız için teşekkür ederim.
Bir sorun olursa tekrar danışırım herkese teşekkürler.

@kino hocam bugün arkadaşım ile Rust da FPS lerimizi karşılaştırdık onun sistemi RTX 2060 R5 3600 16 GB RAM, benimki 12100 RX6600 16 GB RAM.
Onun FPS değerleri: 95-120 iken.
Benim FPS değerlerim: 70-90 arası.
Çok saçma değil mi sadece işlemci farkı ile 10-20FPS fazla almam gerekirken daha düşük alıyorum.

Bu arada kartı kargoya verdim. Bugün 5700TL'ye ASUS modeli düşmüş iade kabul olursa onu almayı düşünüyorum.

Son düzenleme:

@kino hocam bugün arkadaşım ile Rust da FPS lerimizi karşılaştırdık onun sistemi RTX 2060 R5 3600 16 GB RAM, benimki 12100 RX6600 16 GB RAM.
Çok saçma değil mi sadece işlemci farkı ile 10-20FPS fazla almam gerekirken daha düşük alıyorum.

Rust çok sakat ve optimizasyonu yerlerde bir oyun onu bir kriter olarak kabul edemeyiz. Çünkü dediğin gibi burada sistemin kalanının ne yaptığı önemli işlemciler ve RAM'lere bağlı performansın %80'i. Yoksa ikiniz de açın bir RDR2 DLSS ve FSR kapalı gerçek fark ortaya çıkar. Senin kartın OC potansiyeli de yüksek.

Ne oldu o gün kargoya verene kadar hata aldın mı yoksa sıkıntısız çalıştı mı?

Rust çok sakat ve optimizasyonu yerlerde bir oyun onu bir kriter olarak kabul edemeyiz. Çünkü dediğin gibi burada sistemin kalanının ne yaptığı önemli işlemciler ve RAM'lere bağlı performansın %80'i. Yoksa ikiniz de açın bir RDR2 DLSS ve FSR kapalı gerçek fark ortaya çıkar. Senin kartın OC potansiyeli de yüksek.

Ne oldu o gün kargoya verene kadar hata aldın mı yoksa sıkıntısız çalıştı mı?

Hocam bugün kargoya verene kadar sorunsuz çalıştı fakat zaten hep böyle oluyor birkaç günde bir sorun çıkıyor.
Bu arada RDR 2 ile ilk aldığımda test etmiştik ben 1080p orta o 2K orta ayarlarda oynuyordu ben 90 civari oda 60 civarı FPS alıyordu.
(DLSS ve FSR kapalı)

Bu arada kartı kargoya verdim. Bugün 5700TL'ye ASUS modeli düşmüş iade kabul olursa onu almayı düşünüyorum.
2060 saf güçte 6600 den yüksek fps vermez.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Oyuna göre değişmekle beraber, cyberpunk 2077 de fps farkı 5-6 iken , Days Gone ve diğerlerinde neredeyse 30-40 fps fark atıyor 6600.

Kartta arıza tespit ettilerse güzel, bir değişim yapılsın bakalım.

Arıza hakkında hiçbir şey söylemediler. Birkaç gün içerisinde gelecek sanırım, bakalım hayırlısı.

@kino hocam kart dün geldi şu anlık sorun yok gibi fakat Rust da yine ufak takılmalar oluyor ve Fortnite'de yine drop yiyorum. Kart gelene kadar dahili grafik birimi ile sürekli oyun oynuyordum (Fortnite, Warframe, AC2) saatlerce açık kalıyordu oyun bir tek hata bile almamıştım hocam. Şimdi kart gelince tekrar God of War oynamaya başladım ve darboğaz olduğunu fark ettim normalde mümkün değil ama darboğaz oluyor hocam.
Darboğaz ve darboğaz 2 yazan görsellerde ayarlar orijinal+FSR kalitede iken.
Diğeride FSR kalite+ultrada iken.

@kino 1. dosya gönderilmemiş kusura bakmayın ama zaten değerler aynıydı.

Dosya Ekleri

• darboğaz 2 .png
    darboğaz 2 .png
    3,5 MB · Görüntüleme: 26
  • fsr+ ultra.png
    fsr+ ultra.png
    3,4 MB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:
Arıza hakkında hiçbir şey söylemediler. Birkaç gün içerisinde gelecek sanırım, bakalım hayırlısı.

@kino hocam kart dün geldi şu anlık sorun yok gibi fakat Rust da yine ufak takılmalar oluyor ve Fortnite'de yine drop yiyorum. Kart gelene kadar dahili grafik birimi ile sürekli oyun oynuyordum (Fortnite, Warframe, AC2) saatlerce açık kalıyordu oyun bir tek hata bile almamıştım hocam. Şimdi kart gelince tekrar God of War oynamaya başladım ve darboğaz olduğunu fark ettim normalde mümkün değil ama darboğaz oluyor hocam.
Darboğaz ve darboğaz 2 yazan görsellerde ayarlar orijinal+FSR kalitede iken.
Diğeride FSR kalite+ultrada iken.

@kino 1. dosya gönderilmemiş kusura bakmayın ama zaten değerler aynıydı.
Şuan nasıl hocam, 1 aydır herhangi bir sıkıntısı var mı?

Geri
Yukarı