RX 6600'de oyunda texture flickering oluyor

Sir Lewis

Hectopat
Bu illetin bir çözümü yok sanırım. Bugün sırf bu problem yüzünden Long Dark ve Cities Skylines oymamaktan vazgeçtim.

Gerçekten çok kötü bir sorun ayrıca fazlasıyla dile getirilen de bir sorun ancak ekran kartı üreticilerinden ya da oyun yapımcılarından hiçbir bilgi gelmiyor.

Bunun tam olarak sebebini bilen var mı? Bir yere kadar idare edilebilir ancak bir süre sonra çok can sıkıyor, Long Dark oynarken daha da beter. Her adım attığımda ağaçlar halay çekiyor. 😀

Kullandığım kart RX 6600. bu sorunun belli bir kitlesi yok gibi, hem AMD hem de NVIDIA'da ortaya çıkabiliyor.
Ancak NVIDIA tarafı daha şanslı bana göre, kendi yazılımı üzerinde çeşitli ayarlar mevcut. AMD tarafında neredeyse hiçbir ayar bir işe yaramıyor.
(Bu ayarların yanlarındada yazıyor "sadece DirectX9 uygulamalarını etkiler" diye ancak bu sürümü kullanan kaç oyun kaldı ki?)

Bu konuyu tartışmak istiyorum, siz de texture flickering yaşıyor musunuz? Bir çözüm bulabildiyseniz burada paylaşın. Ben umudu kaybettim artık. 🥲
Çok takmamaya çalışıyorum ama imkansız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zamanında bununla ilgili bir konu açmıştım ama ilgi görmedi.

TAA - DLSS - FSR açmak bir nebze hallediyor bu arada. Ama bu sefer de bulanıklaşıyor biraz.

Bu illetin bir çözümü yok sanırım. Bugün sırf bu problem yüzünden Long Dark ve Cities Skylines oymamaktan vazgeçtim.

Gerçekten çok kötü bir sorun ayrıca fazlasıyla dile getirilen de bir sorun ancak ekran kartı üreticilerinden ya da oyun yapımcılarından hiçbir bilgi gelmiyor.

Bunun tam olarak sebebini bilen var mı? Bir yere kadar idare edilebilir ancak bir süre sonra çok can sıkıyor, Long Dark oynarken daha da beter. Her adım attığımda ağaçlar halay çekiyor. 😀

Kullandığım kart RX 6600. bu sorunun belli bir kitlesi yok gibi, hem AMD hem de NVIDIA'da ortaya çıkabiliyor.
Ancak NVIDIA tarafı daha şanslı bana göre, kendi yazılımı üzerinde çeşitli ayarlar mevcut. AMD tarafında neredeyse hiçbir ayar bir işe yaramıyor.
(Bu ayarların yanlarındada yazıyor "sadece DirectX9 uygulamalarını etkiler" diye ancak bu sürümü kullanan kaç oyun kaldı ki?)

Bu konuyu tartışmak istiyorum, siz de texture flickering yaşıyor musunuz? Bir çözüm bulabildiyseniz burada paylaşın. Ben umudu kaybettim artık. 🥲
Çok takmamaya çalışıyorum ama imkansız.
Bende kullanıyorum hocam ama hiç başıma gelmedi açıkçası geçmiş olsun .

Zamanında bununla ilgili bir konu açmıştım ama ilgi görmedi.

TAA - DLSS - FSR açmak bir nebze hallediyor bu arada. Ama bu sefer de bulanıklaşıyor biraz.

TAA çözüm olabiliyor anca her oyunda maalesef bu teknolojinin desteği yok.
Konuda derdimi The Long Dark üzerinden anlattım, oradan örnek vermek gerekirse oyunda kenar yumuşatma ayarı bile yok.
Oyun zevkinin içine ediyor gerçekten. 😔

FSR tarafını hiç denemiyorum, bence görüntüyü çok bozuyor.
High on Life oynamaya başlıyorum inşallah onda da böyle bir problem olmaz.

Bazı oyunlarda tsaa ayarı var onu açınca nesnelerde bulanıklaşma oluyor aynı oyunun keskinleştirme özelliği de varsa %90 indirgeniyor yaşanan problem mesela Rust'ta öyle yapıyorum oynanılabilecek bir hale geliyor oyun onun haricinde lanet ediyorum oyun oynarken. Bu problemin bir çözümü yok sebebi de bilinmiyor ama şunu gördüm genelde fiyat performans odaklı sistemlerde ortaya çıkıyor.

1920x1080 çözünürlükte oyun oynuyorum FXAA'da ağaçların yapraklarındaki pixelleri sayıyorum böyle bir saçmalık olamaz.

Geri
Yukarı