RX 6600'den 4060'a geçilir mi?

RedOx

Kilopat
Şu an sistemimde RX6600 var. DLSS 3 ve Frame Generation için 4000 serisine geçmek istiyorum sizce değer mi? Normalde bütçem 4060 için uygun ama 4060 Ti için bütçeyi artırmaya gerek var mı sizce? Hangi modeli alınmalı? Ayrıca bir sıkıntı olur mu sistemim aşağıdaki gibi.
RX 6600 Sapphire Pulse 8 GB
Ryzen 5 5600
ASUS TUF B550M-E
8x2 3600MHz DDR4 Goodram
Corsair VS550

Son düzenleyen: Moderatör:
6600 yetersiz geliyorsa geçebilirsiniz. En ucuz 4060 ya da 4060 Ti hangisi ise onu alın. Şahsen 4060 Ti bütçe artmanızı tavsiye ederim.

İşlemci yükseltmeye falan gerek yok. İsterse 4070 alsın. Sanal çözünürlük ile 2K da kullanır sorun kalmaz. AMD kullanmak da hata falan değil. 2-3 yıl deneyimim oldu en sorunlu kartların olduğu 500 serisinde bile 3 yıl içerisinde 1-2 kere hata almışımdır.

4060 sosyalde pek methedilir fakat ismi 4050 olmasi gereken ortalama bir kart, dolayisiyla gececekseniz biraz daha bekleyin, oyun icin kullaniyorsaniz ozellikle o kart sorun cikarmaz size. 4060 Ti ile 4060 ne kadar kotu kartsa RX 7600 da o kadar kotu kart.

Performansı yetmiyorsa geçebilirsiniz ama bence günümüz için gayet iyi bir karta sahipsiniz.
Ben de memnunum ancak 4000 serisi bir kart deneyimleme şansım oldu ve DLSS 3 ile Frame Generation’un AMD’nin teknolojilerine göre çok daha iyi çalıştığını gördüm o yüzden böyle bir düşünceye girdim önerebileceğiniz bir model var mıdır?

Darboğaz sorunu olur mu?

Ben de memnunum ancak 4000 serisi bir kart deneyimleme şansım oldu ve DLSS 3 ile Frame Generation'un AMD'nin teknolojilerine göre çok daha iyi çalıştığını gördüm o yüzden böyle bir düşünceye girdim önerebileceğiniz bir model var mıdır?

Darboğaz sorunu olur mu?

Olmaz hocam 5600 4060'a yeter.

O karttan en az 4060Ti veya 4070'e denk bir karta geçmediğin sürece değiştirmeye gerek yok. 6600 gayet güçlü bir kart.

Ben de memnunum ancak 4000 serisi bir kart deneyimleme şansım oldu ve DLSS 3 ile Frame Generation'un AMD'nin teknolojilerine göre çok daha iyi çalıştığını gördüm o yüzden böyle bir düşünceye girdim önerebileceğiniz bir model var mıdır?

Darboğaz sorunu olur mu?

Hayır olmaz.

O karttan en az 4060 Ti veya 4070'e denk bir karta geçmediğin sürece değiştirmeye gerek yok. 6600 gayet güçlü bir kart.

4060 yönelebilir hocam.

Ben de memnunum ancak 4000 serisi bir kart deneyimleme şansım oldu ve DLSS 3 ile Frame Generation’un AMD’nin teknolojilerine göre çok daha iyi çalıştığını gördüm o yüzden böyle bir düşünceye girdim önerebileceğiniz bir model var mıdır?

Darboğaz sorunu olur mu?
5600G olarak görmüşüm orayı, sorun yaratmaz. Geçmenizi kesinlikle öneririm, üç gün kullandıktan sonra zaten AMD kullandığınız yılların boşa geçtiğini hissedeceksiniz. Gerçek bir oyun deneyimi, gerçek bir akıcılık hissedeceksiniz.

Geri
Yukarı