RX 6600'den en az hangi karta geçilir?

Ben 6600'den 4070'e geçerdim. 4060 Ti'da iyi bir tercih olur.
3070'in bile 2. eli için fazla para biriktirmem gerekiyor. 4070 çok uçuk olur muhtemelen. Hele ki gelecek senelerde doların 40+ olması bekleniyorken.
Yazdıkların arasında en mantıklısı 4060 tabii ki ama önce bir AMD FG'yi ve RX 6600'de nasıl performans vereceğini bekle. Leş olursa zıplarsın 4060'a.
Şu an zaten tek güvencem FSR 3 ve FG. FSR3 ve FG yeteri kadar iyi olursa 1- 1,5 yıl değil 1,5- 2 yıl sürer yeni karta geçmem. Tabii yeni nesil oyunların ne kadar performans isteyeceğine de bağlı bu durum.
Farazi konuşulacağı için pek mantıklı öneriler olmayacaktır. Kart değiştirmeye karar verdiğinde fiyatlar ne olur ya da yıl kaç olur bilemem ama senin durumunda şu an en az 6650 XT veya 4060 gibi bir şey en mantıklısı olur bence.
2. el piyasası şu an bile bozuk hem 2060 hem 1650 hem 1660TI 4700TL'ye satışa konulmuş. 3060, 3060TI gibi kartların seviyesine çıkınca oturmuş bir piyasa var.
Bence minimum RX6800/4060 ti/3080 tarzı şeylere geçmelisin
4060TI, 3080 vs. uçuk fiyatlarda hocam. Belki pazarlık ve şans ile 6700XT/ 6800 bulurum.

@NotAKnightAnymore sana şu kadar söyleyeyim 6600 XT kullanırken hiçbir güç beni RTX 3000 ve RX 6000 serisine "yükseltme" yaptıramazdı.

Elimizdeki en güzel şey FG şu anda. Bu da AMD tarafından gelip RX 6600'e fayda sağlarsa RTX 4000'i falan da pas geçebilirsin. Paranı iyice biriktirip ileride RTX 5000 ve RX 8000'in çıkışına kullanırsın. Eski nesillerle çöpe atma paranı, güncellik en önemlisi.

@NotAKnightAnymore sana şu kadar söyleyeyim 6600 XT kullanırken hiçbir güç beni RTX 3000 ve RX 6000 serisine "yükseltme" yaptıramazdı.

Elimizdeki en güzel şey FG şu anda. Bu da AMD tarafından gelip RX 6600'e fayda sağlarsa RTX 4000'i falan da pas geçebilirsin. Paranı iyice biriktirip ileride RTX 5000 ve RX 8000'in çıkışına kullanırsın. Eski nesillerle çöpe atma paranı, güncellik en önemlisi.
Dediğim gibi FSR 3 ve FG iyi olursa ekran kartını daha uzun süre kullanırım. Bu süreçte yeni seriler gelmeye başlarsa o zaman muhtemelen dediğiniz gibi RTX 5000/ RX 8000 serisine bakarım.

Dediğim gibi FSR 3 ve FG iyi olursa ekran kartını daha uzun süre kullanırım. Bu süreçte yeni seriler gelmeye başlarsa o zaman muhtemelen dediğiniz gibi RTX 5000/ RX 8000 serisine bakarım.

FSR 3 "iyi" olmadı bunu kenara alalım, FSR 2.0'dan farkı yok gibi. Yazılımla ancak bu kadar gelirsin.

FG ise kilit nokta. NVIDIA kanadında performans, kalite ve başarı oldukça yüksrk. AMD bunu daha önce yapmadı ve yazılım tabanlı girmek çoğu sorunu beraberinde getirebilir. O yüzden buraya bakmak lazım.

Zaten bir yükseltma yapacaksan şimdi tam vakti. Ben AMD FG'yi beklerim dersen 2024 yazını bulur. O vakitten sonra da sonraki nesli beklemek en temizi.

Zaten bir yükseltme yapacaksan şimdi tam vakti. Ben AMD FG'yi beklerim dersen 2024 yazını bulur. O vakitten sonra da sonraki nesli beklemek en temizi.
Şu an yükseltme yapmam imkansız. En az gelecek yılın Sonbahar- Kış dönemini bulur yeni kart almak için rahata çıkmam. Gelecek yıl Sonbahar dönemi zaten sınav senem başlayacağı için oyun vb. ürünlere harcadığım para da azalır daha rahat birikir para.

Şu an yükseltme yapmam imkansız. En az gelecek yılın Sonbahar- Kış dönemini bulur yeni kart almak için rahata çıkmam. Gelecek yıl Sonbahar dönemi zaten sınav senem başlayacağı için oyun vb. ürünlere harcadığım para da azalır daha rahat birikir para.

O zaman sen tüm kartları unut. 2024 Sonbahar ve kışına geldikten sonra senin alacağın kart daha piyasaya çıkmamış olur. O kadar sabrettikten sonra da biraz daha sabreder, bütçeyi de ufaktan yükseltmeye devam edersin.

Bir ekran kartını sıfır almanın en ideal vakti çıkış tarihinden sonraki ilk 12 ay içerisidir. Malum her 2, maksimum 2,5 senede bir yeni jenerasyon geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı