RX 6600'mü GTX 1660S'mi

Ben dediğinize katılıyorum. Elbette çıkacak sorunlar çözülebilir. Ama hiç sorun çıkmaması için +2000 TL verilir. Eğer asgari ihtiyaç RX 6600 performansı ise aynı performansı veren NVIDIA'a karta bu aradaki fark verilir bence. Ki insanlar veriyor gerçekten bu farkı. RX 6900 XT fiyatına NVIDIA 3070 Ti satıyor. Satabiliyor. Alanlar eksilmiyor.

Evet 1080P'de kullanırım muhtemelen. Teşekkürler içimi rahatlattınız.

Bu sistem senin için en iyisi o bütçede. 12100F ile RX 6600'ün performansını biliyorsun, PCIe 4.0 desteği de var. Kısaca o baktığın 10100F ve 1660S ikilisinin içinden geçer.

Not düşeyim eğer AMD alacaksan Sapphire ve XFX uzak dur ASUS model bir RX6600 al birçok yerde bu tarza sorunlar çoğunlukla Sapphire ve XFX çıkıyormuş deniyor eğer bir kart alacaksanız özellikle AMD ise ASUS model bir AMD kart alın hiç değilse şansın daha yüksek olur.

Sanki işletim sistemsel bir sorun yaşıyordu diye hatırlıyorum ben hocam. Hatta arkadaş Windows 11'den 10'a geçince ilk Warzone yüklemişti ve sorunun hala devam edip edemediğini anlayamamıştık sonrasında başka oyunları yükleyince anlamıştık diye hatırlıyorum ben.

Ancak 1660 Super ile RX 6600 arasında aşırı bir fark var ve bu ara kapanacak gibi değil. En fazla 2 saat uğraşılarak yaşanacak bir sorun için 2-3 sene erken yaşlanacak bir kart tercih edilmemeli.

Yok, sorun çıkmaz. İstersen öneri yapabilirim. O abi dediğin kişinin sistem önerilerini dinlemeni de önermem. 12,5K'ya 10100F 1660S nedir arkadaş.

Hocam ay sonu alınacak sistem ama öneri yaparsanız fazlasıyla memnun olurum çünkü bir kaç gündür aralıksız arıyorum sistem ancak bulamıyorum. Ay sonu alınacak ve toplama olmazsa çok iyi olur.

Tahminimce bunların nedeni önceki serilerde yapılan fabrika çıkışlı oc'nin sağlam olmamasından dolayı wattman hatası alınmasıdır. Yeni serilerde sorun çıkacağını sanmıyorum.
Hocam ay sonu alınacak sistem ama öneri yaparsanız fazlasıyla memnun olurum çünkü bir kaç gündür aralıksız arıyorum sistem ancak bulamıyorum. Ay sonu alınacak ve toplama olmazsa çok iyi olur.
Hazır olarak kino'nun attığı sisteme bakabilirsin ama onun PSU'su pek iyi değil. Bu bütçede güzel bir 6600/6600 XT sistem toplanabilir.

Yani driver sorunu eskide kaldı artık Wattman hatasıymış, kurulummuş bunlar kalmadı. He tabi RX 6600 alıp W7 kurmaya çalışırsan sıkıntı tabi yaşarsın orası ayrı yaşaman da normal. Ama sen umursama 1660S nedir RX 6600 yanında.

Ben ona ikinci bir konu açtırmıştım. Orada çözünürlüğü 2K'dan 1080P'ye indirince sorunsuz ve akıcı oynuyordu. Biliyorsun aşırı yüksek VRAM ve RAM kullanımı oluşan ortamda droplar baş gösterir eğer bir tıkanma varsa. Bu arkadaşı da 3.0 yolu zorluyordu. Her ne kadar bu kartta 3.0 %95 ihtimalle sorun yaratmasa da yüksek çözünürlükte bazı oyunlarda olma ihtimali mevcut.

Sırasıyla RX580, GTX1660 Ti, RTX2060 kullandım. 1.5 aydır ise RX6600 kullanıyorum. Bütçenize göre hareket edip oyun oynayacaksanız RX6600 şahane bir konumda. Adının hakkını veremeyen RTX 3050 ve artık demode kaçan RTX 2060 alınacak kartlar değiller.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…