RX 6600'mü GTX 1660S'mi

Evet hocam olsa olsa Max driver güncelleyince sıkıntı yaşarsınız onu da DDU ile Driver'ı siler eski sağlam bir Driver'ı kurarsınız. Onun dışında yeni ekran kartları hiçbir sorun çıkarmıyor. Zaten yaşanacak bir driver sorunu NVIDIA ile aynı ihtimalle yaşanıyor bunu da belirteyim.

Aynı ihtimal olabilmesi için NVIDIA tarafını 1000 ile çarpmak lazım.

Aynı ihtimal olabilmesi için NVIDIA tarafını 1000 ile çarpmak lazım.

NVIDIA ekran kartı kullanıyorum ama dediğinize katılmıyorum. Eskiden driver sorunları çok yaşanıyordu ama bu sorunları büyük oranda çözmeyi başardılar. Hala yaşanıyor mu evet ama eskiye nazaran çok az yaşanıyor ve konuya biraz bile hakim birisi olayları rahatlıkla çözebilir.

Yani RX 6600 almalı mıyım?

Almalısın, ben o mesajı yazan arkadaşı da biliyorum. 2K çözünürlükte ve o oyunda VRAM ve RAM kullanımı coştuğu için RX 6600'ün PCIe 4.0 x8 yapısı PCIe 3.0 anakartta tıkanıyordu.

Fakat çözünürlüğü 1080P'ye çekince hiç sorun yaşamıyordu. Sistemi temelden değiştirmek yerine ekran kartını değiştirdi 3060'ın (doğal olarak eski 1660S'in de) x16 veri yolu aynı ortamda sorun çıkarmamıştı.

Bence RTX 3050 al geç. :)

Ancak hocam attığı fark ortada. Oraya pek kaymak istemiyorum ancak gerçekten sorunlu ise yapabileceğim birşey yok gibi görünüyor ama tercihimi RTX 2060'dan yana kullanırım muhtemelen öyle birşey olursa.
Almalısın, ben o mesajı yazan arkadaşı da biliyorum. 2K çözünürlükte ve o oyunda VRAM ve RAM kullanımı coştuğu için RX 6600'ün PCIe 4.0 x8 yapısı PCIe 3.0 anakartta tıkanıyordu.

Fakat çözünürlüğü 1080P'ye çekince hiç sorun yaşamıyordu. Sistemi temelden değiştirmek yerine ekran kartını değiştirmiş 3060'ın (doğal olarak eski 1660S'in de) x16 veri yolu aynı ortamda sorun çıkarmamıştı.

Sorun felan çıkmaz değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı