RX 6600XT vs RX 6600

Düz 6600 de alabilirsin 6300 TL'ye o performansı sunacak kart yok. F/p lideri şu anda.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
ben Rust ve Valorant oynuyorum genelde zaten
Rust da arada ne kadar FPS farkı olur onu merak ediyorum ama YouTube'da Rust için karşılaştırma videosu bulamadım.

@Skyming5345 Rust optimizasyonu leş yerlerde bir oyun onun için ne desem yalan olur. Valorant'ta zaten fark yaratmaz 6600'ü de, 6600 XT'yi de 1080P'de %99 besleyecek işlemci daha çıkmadı.

6600 al geç, kalan bütçeyi farklı donanımlar için saklarsın.

Rust da 3.000 saatim var dediğiniz gibi cidden optimazasyonu leş bir oyun.

Zaten monitörüm çok kötü 75Hz 5ms monitör belki montitör alabilirim

O zaman RX6600 al kesinlikle monitör'ü de sat o parayla bu monitörü alırsın:

Ryzen 5 2600X - 16GB 3200Mhz 8×2.

2600X için diğer kartlar bir boy büyük gelirdi, 6600 senin için en iyisi. İşlemciyi de 3600/5500 gibi bir modelle değiştirmeni tavsiye ederim. Bütçe yoksa 3300X bile iş görür, tekli çekirdek ne kadar güçlü olursa oyun performansı o kadar artar.

Örneğin 3300X'in Valorant performansı bu şekilde, ben 6600 XT yerine 6600 kullansaydım da birebir aynı FPS'i alırdım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu ikisinden birisi ise 6600 XT. 3060'dan bile güçlü kart. Ama kafam ağrımasın dersen bir amd kullanıcısı olarak 3060 tavsiye ederim. AMD'de gerçekten değişik bir yazılım var. Güncelleme geldi yaptım ara ara siyah ekran veriyor ekran. Yeni güncelleme geldi düzeldi. Bunu RX 570'de de yaşadım. Yani bir 4-5 sene daha ''AMD artık NVDİA'dan daha iyi'' diyemeyeceğiz gibi duruyor. Donanım güzel elbette ama yazılım kritik. Oyun oynarken gelen hatalar adamı çıldırtır.

Bu ikisinden birisi ise 6600 XT. 3060'dan bile güçlü kart. Ama kafam ağrımasın dersen bir amd kullanıcısı olarak 3060 tavsiye ederim. AMD'de gerçekten değişik bir yazılım var. Güncelleme geldi yaptım ara ara siyah ekran veriyor ekran. Yeni güncelleme geldi düzeldi. Bunu RX 570'de de yaşadım. Yani bir 4-5 sene daha ''AMD artık NVDİA'dan daha iyi'' diyemeyeceğiz gibi duruyor. Donanım güzel elbette ama yazılım kritik. Oyun oynarken gelen hatalar adamı çıldırtır.
sanırım Rx 6600 alıcağım sizin dediğiniz gibi bir sıkıntı yaşamadım RX 570 de

Yeni konular

Geri
Yukarı