RX 6650 - i3 12100F sistemde oyunlara girildiğinde cızırtı sesi geliyor

Chikrein

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ3 12100F
RX 6650 XT
Meslek
Öğrenci
Sistem:
  • RX 6650.
  • i3 12100F
  • Fury HyperX 16 GB 3200MHz RAM.
  • Gigabyte H610 h anakart
  • Netac 512 GB SSD.
  • Cooler Master mve V2 600W PSU.

Bilgisayardan özellikle de oyunlara girdiğimde cızırtı sesi gelmeye başlıyor, baktığım kadarıyla cızırtı PSU taraftan değil anakart taraftan geliyor. Sebebi ne olabilir?

Sistem:
  • RX 6650.
  • i3 12100F.
  • Fury HyperX 16 GB 3200MHz RAM.
  • Gigabyte H610 h anakart.
  • Netac 512 GB SSD.
  • Cooler Master mve V2 600W PSU.

Bilgisayardan özellikle de oyunlara girdiğimde cızırtı sesi gelmeye başlıyor, baktığım kadarıyla cızırtı PSU taraftan değil anakart taraftan geliyor. Sebebi ne olabilir?

%90 coil whine olabilir bu durumdan çokça kez nasibimi aldım ve genelde bu ekran kartından oluşur. Ama şunu bil ki zararı yok sadece ses çıkarır bobinlerden dolayı.

%90 coil whine olabilir bu durumdan çokça kez nasibimi aldım ve genelde bu ekran kartından oluşur. Ama şunu bil ki zararı yok sadece ses çıkarır bobinlerden dolayı.
Bilgisayarın içine bakıp yeniden açtığımda ekran kartı fanları dönmemeye başladı. Coil whine tam olarak nedir

Bilgisayarın içine bakıp yeniden açtığımda ekran kartı fanları dönmemeye başladı. Coil whine tam olarak nedir?

Bobinlerin yük altında birbirine değmesi sonucu çıkan sese coil whine denir. Çevirisi de zaten bobin vızıltısıdır. Bu PSU'dan kaynaklı veya GPU kaynaklı olur genelde sorunun nereden geleceğini çözün eğer çok rahatsız ediyorsa garantiye yollayabilirsiniz.

Bobinlerin yük altında birbirine değmesi sonucu çıkan sese coil whine denir. Çevirisi de zaten bobin vızıltısıdır. Bu PSU'dan kaynaklı veya GPU kaynaklı olur genelde sorunun nereden geleceğini çözün eğer çok rahatsız ediyorsa garantiye yollayabilirsiniz.
Bilgisayarı parça parça topladım diğe garanti gibi bir çözümün yok. Rahatsız edici seviyyede değil ama hem sistemin bana pahalıya gelmesi hem de yeni olduğu için endişelendim.

Bilgisayarı parça parça topladım diye garanti gibi bir çözümün yok. Rahatsız edici seviyyede değil ama hem sistemin bana pahalıya gelmesi hem de yeni olduğu için endişelendim.

Kardeşim çok haklısın verdiğin paranın karşılığını almak istiyorsun istiyorsan gir profilime açtğım konulara bak benim kadar şanssız değilsindir ben sistemimi komple satmaya karar verdim ve artık PC almayacağım o derece 1 senede 5 tane PC değiştim artık psikolojik olarak çöktüm ve iyi değilim sana tavsiyem hiç takma oynamaya devam et onun PC'ye bir zararı yok yoksa benim gibi kafayı yersin.

Yeni konular

Geri
Yukarı