Çözüldü RX 6650 XT aygıt başlatılamadı hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mauroxpg

Attopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2 gündür denemediğim yöntem kalmadı. İnternette yazan tüm çözümleri denedim yine de düzelmedi. Format attım, driver'ı yeniden kurdum. Her şeyi yaptım ancak bu hatayı düzeltemedim. Bu hata bilgisayar açılırken siyah ekranda bir süre kalmama sebep oluyor. Windows kendi driver'ını kurduğunda sorun yok ancak ben güncel ekran kartı Driver'ını kurduğumda bu sorun oluyor. BIOS güncel. BIOS'u eski sürümlere de çektim ancak bu sorun yine düzelmedi. Yardıma ihtiyacım var. Hata kodu: 0xC00000E5. görsellerini de ekledim yardımlarınızı bekliyorum.

Sistem:
ASUS RX 6650 XT.
Ryzen 5 5500.
Gigabyte B450M K
8x2 3600MHz RAM.

sorun 1.png

sorun 2.png

@Enes3078

Yardıma ihtiyacım var arkadaşlar.

@kino

@Ella Freya @erengore

Son düzenleme:
Çözüm
Yakın zamanda olmaya başladıysa güncellemeler bekleyin.

Tamamdır hocam. 2020 yılından kalma bir tartışma buldum sanırım normal bir şey.

GPU siyah ekran mı veriyor? Siyah ekran olayını biraz detaylandırır mısınız?

Bilgisayar açılırken bir süre siyah ekranda kalmama sebep oluyor o kadar sonra ekran geliyor. Bu hatadan kaynaklı oluyor bu durum. Mesela Windows'un kendi kurduğu sürücü de böyle bir hata vermiyor ancak ben doğru sürücüyü kurunca bu hatayı alıyorum ve Pc açılırken böyle oluyor. Aygıt yöneticisinde gösterdiğim hatayı monitör içinde gösteriyor. Nasıl düzelteceğiz bilmiyorum.

Bilgisayar açılırken bir süre siyah ekranda kalmama sebep oluyor o kadar sonra ekran geliyor. Bu hatadan kaynaklı oluyor bu durum. Mesela Windows'un kendi kurduğu sürücü de böyle bir hata vermiyor ancak ben doğru sürücüyü kurunca bu hatayı alıyorum ve Pc açılırken böyle oluyor. Aygıt yöneticisinde gösterdiğim hatayı monitör içinde gösteriyor. Nasıl düzelteceğiz bilmiyorum.
Güç bağlantılarını kontrol edin diyecektim de. Yok ondan değilmiş. Kernel yazıyor hata sebebine yani. Kernel kurduğunuz sürücüye uyum sağlayamıyor. İnternette aynı sürücüde herkes mi hata alıyor araştırın. Bir tek siz alıyorsanız minik bir şeyi gözden kaçırıyor olabiliriz.

Güç bağlantılarını kontrol edin diyecektim de. Yok ondan değilmiş. Kernel yazıyor hata sebebine yani. Kernel kurduğunuz sürücüye uyum sağlayamıyor. İnternette aynı sürücüde herkes mi hata alıyor araştırın. Bir tek siz alıyorsanız minik bir şeyi gözden kaçırıyor olabiliriz.

Başka sürümü de kurmuştum durum değişmemişti hocam. Çok saçma bir soruna denk geldim. Format attım 2 kere Windows hatalı kurulmuştur diye ancak yine aynı. Oyunlarda etkilemiyor ama açılışta etkiliyor.

Başka sürümü de kurmuştum durum değişmemişti hocam. Çok saçma bir soruna denk geldim. Format attım 2 kere Windows hatalı kurulmuştur diye ancak yine aynı. Oyunlarda etkilemiyor ama açılışta etkiliyor.
Bu arada DDR5 3600 MHz mi? EXPO gibi teknolojileri devre dışı bırakıp Manuel ayarlamanızı önerebilirim. Tabi EXPO açıksa.

O siyah ekran bekleme sorunu EXPO teknolojisinde de oluyordu. İşin biraz Hardware kısmı da var yani. Biraz BIOS kurcalayın bakalım. Güncelleyin ve ayarları gözden geçirin. Bilmediğiniz ayar olursa bana sorabilirsiniz.

Hocam şimdiye kadar olmuyordu yakın zamanlarda olmaya başladı. Bios'dan ne kurcalayayım mesela? aygıt yöneticisinde verdiği hatayı düzeltir mi Bios'da ki herhangi bir ayar?

Hocam şimdiye kadar olmuyordu yakın zamanlarda olmaya başladı. Bios'dan ne kurcalayayım mesela? aygıt yöneticisinde verdiği hatayı düzeltir mi Bios'da ki herhangi bir ayar?
Yakın zamanda olmaya başladıysa güncellemeler bekleyin.

Geri
Yukarı