Çözüldü RX 6650 XT düşük güç tüketiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BedelsizASKER

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Nizamiye
Daha fazla  
İşin içinden çıkamadım, BIOS sıfırladığmda kartın RPM 1000'i geçmiyor haliyle 85-90 derecelere çıkıyor kart CPU fan ayarı yapıyorum ekran kartı etkileniyor fan hızı artıyor güç kullanımı azalıyor ne alaka
Adsız.png
anlamadım, 160W 150 FPS veren Witcher 3 fan hızı ayarı yapınca %99 kullanımda 45W 47 FPS veriyor.

Adsız.png

Çözüm
Arkadaşlar sorunu çözdüm teşekkür ederim her birinize. Radeon ayarlarından manuel fan ayarı yapmadan BIOS üzerinden CPU fan ayarı yapınca ilginç bir şekilde GPU'nun güç tüketimi 50W sabitlenip GPU'nun fanları dönüyor, Radeon ayarlarından manuel olarak GPU fan ayarı yapınca BIOS üzerinden CPU fan ayarı doğru şekilde çalışıyor sebebini anlamadım ama ileride bu durum ile karşılaşan olursa umarım faydalı olur bu konu tekrardan hepinize teşekkürler.
İşin içinden çıkamadım, BIOS sıfırladığmda kartın RPM 1000'i geçmiyor haliyle 85-90 derecelere çıkıyor kart CPU fan ayarı yapıyorum ekran kartı etkileniyor fan hızı artıyor güç kullanımı azalıyor ne alakaEki Görüntüle 1427490 anlamadım, 160W 150 FPS veren Witcher 3 fan hızı ayarı yapınca %99 kullanımda 45W 47 FPS veriyor.

Eki Görüntüle 1427490

%99 kullanıyor lakin frekens düşük değişik bir şey olmuş YouTube'da %50-60 GPU kullanımı 1800-2100 MHz arası frekans 100-120W da güç tüketimi gibi değerler var Witcher 3 Ultra ayarlar için.

Tekrardan BIOS yüklemeyi denedin mi?

GPU clock düşükte gözüküyor. Bu arada senin işlemci çekirdek hızın neden 2.1 GHz'de. Ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp en son çıkan WHQL sürücüsünü kurar mısın.

Arkadaşlar sorunu çözdüm teşekkür ederim her birinize. Radeon ayarlarından manuel fan ayarı yapmadan BIOS üzerinden CPU fan ayarı yapınca ilginç bir şekilde GPU'nun güç tüketimi 50W sabitlenip GPU'nun fanları dönüyor, Radeon ayarlarından manuel olarak GPU fan ayarı yapınca BIOS üzerinden CPU fan ayarı doğru şekilde çalışıyor sebebini anlamadım ama ileride bu durum ile karşılaşan olursa umarım faydalı olur bu konu tekrardan hepinize teşekkürler.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı