RX 6650 XT her oyunda 50-60 gibi düşük FPS veriyor

demlikomer

Yoctopat
Daha fazla  
RX 570 kullanıyordum ve RX 6650 XT satın aldım. Ancak buna rağmen FPS artacağına FPS düştü. Fortnite, CoD Warzone 2 ve Forest 2 gibi oyunlarda denememe rağmen 50-60 civarlarında çok düşük FPS alıyorum. Bunun üzerine PC'ye format attım, tüm driverları güncelledim. Hatta ekran kartının eski driverlarını kurup öyle de denedim. İyileştirme için grafik ayarları vs. de yaptım. İşlemciye OC yapıp onu da denedim ama asla FPS yükselmiyor. Sebebi ne olabilir?

• Ryzen 3 3100
  • ASUS Prime B450M-K II
  • 8x2 XPG Gammix 3000 MHz RAM
  • 500W PSU
  • MSI TECH RX 6650 XT
Sistem parçaları bu şekilde. Daha detaylı bilgi isterseniz de verebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
grafikleri en yükseğe aldığında herhangi bir fps farkı oluyor mu?
Aşırı bir fark olmuyor en düşük ayarlar ve en yüksek ayarlar arasında.
O islemci ile normal 2K Ultra grafiklerde muhtemelen FPS değerlerin artacak.
Denedim, kısmen fornite oyununda 40 fps gibi bir artış yaşadım. Ancak droplar devam etti.

İşlemcin darboğaz yapıyor.
Bende ondan şüpheleniyorum fakat internette testlerine baktığım zaman darboğaz %1 çıkıyor. %5 altı değerler kabul edilebilirmiş. Bu arada oyun oynarken işlemci kullanımı %90larda geziyor.

RX 570 kullanıyordum ve RX 6650 XT satın aldım. Ancak buna rağmen FPS artacağına FPS düştü. Fortnite, CoD Warzone 2 ve Forest 2 gibi oyunlarda denememe rağmen 50-60 civarlarında çok düşük FPS alıyorum. Bunun üzerine PC'ye format attım, tüm driverları güncelledim. Hatta ekran kartının eski driverlarını kurup öyle de denedim. İyileştirme için grafik ayarları vs. de yaptım. İşlemciye OC yapıp onu da denedim ama asla FPS yükselmiyor. Sebebi ne olabilir?

• Ryzen 3 3100
  • ASUS Prime B450M-K II
  • 8x2 XPG Gammix 3000 MHz RAM
  • 500W PSU
  • MSI TECH RX 6650 XT
Sistem parçaları bu şekilde. Daha detaylı bilgi isterseniz de verebilirim.
İşlemciye OC yaparsan darboğaz oranını azaltabilirsin.

İşlemci yetersiz gibi hocam. @kino arkadaşımız da yanılmıyorsam r3 3300x ile 6600 XT kullanıyor ve sorun yaşamıyordu, bence o arkadaşın fikrini de almakta fayda var.

İşlemcinizin stok halinde 6600'ü bile besleme şansı yok, overclock ile de bir yere kadar. PSU'nuz 500 W ise bu da bir problem zira 6600 XT'yi 600W 80+ PSU altında kullanmamak lazım(bence). PSU ve CPU yükseltmeleriyle çözülecek bir sorun gibi. Ryzen 5 5600 fiyatları dip seviye görmüşken imkanınız varsa kaçırmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı