RX 6650 XT sistem oyunlarda siyah ekran veriyor

NoName_3

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni bilgisayar aldım ve AMD ekran kartına geçtim ama geçtiğimden beri başıma gelmeyen şey kalmadı. Durduk yerde siyah ekran verip kitlenmeler oyunlarda gereksiz FPS düşüşleri, oyunlarda berbat çözünürlük ve daha niceleri gerçekten yıllarca övünen AMD bu olması beni hayal kırıklığına uğrattı. Öncelikle siyah ekran veriyor, durduk yere bunu düzeltmenin bir yolu var mı? Daha sonrasında ise oyunlarda berbat, çözünürlüğü düzeltmenin bir yolu daha sonra oyunlarda gereksiz FPS düşüşlerini düzeltmenin yolu. Bir sürü ayar yapmama rağmen hiçbir işe yaramıyor yardımlarınızı bekliyorum.

Kullandığım ekran kartı ve İşlemci: RX 6650 XT (8 GB) - i5-12400F

Son düzenleyen: Moderatör:
FPS dropların sebebi asla ekran kartından olmaz önce bunu öğrenmeniz lazım. %1 ve %0.1 lowların hepsi İşlemci&RAM kaynaklıdır. 6650XT'nin hiçbir versiyonu thermal throttle yemediği için ısınıp frekans düşüreceğini düşünmüyorum. + olarak GTAV'te drop yiyorsan konuyu kilitleyip kapatabilirsin.

Daha spesifik bilgi vermen gerekiyor. Şu oyunu oynarken şu FPS'ten şu FPS'e düşüyorum, sıcaklıklar şunlar. DX11-DX12'de çalıştırıyorum gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı