RX 6650 XT'li sisteme PSU önerisi

ThamuzBalrog

Femtopat
Daha fazla  
Ryzen 5 5600X.
Radeon RX 6650XT ekran kartı ile.
Thermaltake Versa T25 650W 80Plus ARGB 3x120mm fanlı MidT ATX oyuncu kasası.

Kullanmaktaydım. Bilgisayarın ilk başlarında problemler yokken son 6 aydır oyunlara girdiğimde oyundan atıp PC reset çekiyordu.
PSU'nun darboğaza girdiğini düşündüm. Kule tipi soğutucu ve Corsair'in 2 tane egzoz fanı vardı yukarıda.

Gamepower Warcry EVO ARGB temper cam Type-C ATX Gaming kasa.
Gamepower AXG-850 14cm 850W Gold 80+ ATX 3.0 PCI-e 5.0 Power Supply.

Bu ikisine geçiş yapıp 10 tane fan çalıştırıyorum.

Şimdi eski kasaya bakınca PSU kısmının aşırı tozlandığınıda fark ettim normal şartlarda.
Thermaltake TR2 s 650W PS-TRS-0650NPCWeu-2 Power Supply bu sistemi sorunsuz kaldırıp çalıştırması gerekmez miydi? Oyunlarda vs.

Ryzen 5 5600X.
Radeon RX 6650XT ekran kartı ile.
Thermaltake Versa T25 650W 80Plus ARGB 3x120mm fanlı MidT ATX oyuncu kasası.

Kullanmaktaydım. Bilgisayarın ilk başlarında problemler yokken son 6 aydır oyunlara girdiğimde oyundan atıp PC reset çekiyordu.
PSU'nun darboğaza girdiğini düşündüm. Kule tipi soğutucu ve Corsair'in 2 tane egzoz fanı vardı yukarıda.

Gamepower Warcry EVO ARGB temper cam Type-C ATX Gaming kasa.
Gamepower AXG-850 14cm 850W Gold 80+ ATX 3.0 PCI-e 5.0 Power Supply.

Bu ikisine geçiş yapıp 10 tane fan çalıştırıyorum.

Şimdi eski kasaya bakınca PSU kısmının aşırı tozlandığınıda fark ettim normal şartlarda.
Thermaltake TR2 s 650W PS-TRS-0650NPCWeu-2 Power Supply bu sistemi sorunsuz kaldırıp çalıştırması gerekmez miydi? Oyunlarda vs.

PSU ile ilgili olmayabilir.

PSU kaynaklı bir şey yok, yani yetersizliği ile alakalı bir şey yok. İç yapıda sorun olabilir. Normalde sorunsuz çalıştırır.
Bilgisayar Reset Attığında Fanların Sıcak üflediğini fark ediyordum İşlemci Aşırı ısınıyor olabilir mi acaba ? Ama sorunun PSUDa olduğunu düşünmemin sebebi güç keser gibi gitmesinden sırf bu yüzden içerdeki 600W UPS İle bağladım. Gene Güç Kesti. Oyun oynarken her zamanda gerçekleşmiyordu sorunun tam olarak ne olduğunu çözemiyorum ? Yeni sistemdeyim şuan bunda reset sorunu olacak mı emin olamıyorum ama PSU 3 Yıllık felan PSU'dan Şüphe etmemin sebebi Güç keser gibi reset atıyor olmasıydı.

Yeni konular

Geri
Yukarı