Çözüldü RX 6650XT 80 dereceyi görüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Valeria

Decapat
Daha fazla  
Herkese selamlar. Sistemi alalı yaklaşık 10 ay oldu. Dün ranch Simulator çekti canım. Yükleyip oynamayı başladım. Ekran kartı sıcaklığım 80 seviyelerine geldi. Fanlar canavar gibi dönmeye başladı. Ranch Simulator'de optimizasyon sorunu olduğunu biliyorum. Bütün grafik ayarlarını en düşüğe çeksem de sıcaklığı azaltamadım.
Yaz aylarında da ısınma sorunu yaşamamak için yapabileceğim bir şey var mı? Kasada hava akışında sorun olduğunu sanmıyorum. DeepCool kasa. Önünde üstünde hep hava delikleri var. Elimi koyduğunda da hava döngüsü olduğunu hissediyorum. Teşekkürler.

1715949093934.png

1715951839116.png

Hotspot'a bakıyorsunuz o zaten yüksek olur, ekran kartınız 64 derece, hotspot 100 dereceyi geçse bile problem olmaz.
100 derece çok da normal değil hocam termal kısma değerini aşmamak lazım

Bende ranch oynuyorum kart 70 derece görüyor fakat RDR de 60 derece bu oyunla alakalı sorun.
Amacımız oyun değil onu demeye çalışıyorum yarın farklı oyular oynarsa aynı sorun başına tekrar gelecek.

Furmark testi yapsan kartın rahat 80'i görecek

Ama hocam ben internetten araştırdığımda hep hotstop sütununa bakıyorlardı. Hotspot ne oluyor? Global ne oluyor?

Hospot da değerlendirilir evet, ama GPU ile hotspot sıcaklığı farkı 25 dereceyi geçmiyorsa, ve hotspot 110 derece değilse problem yok demektir.

Sorun yok bu kartta.

100 derece çok da normal değil hocam termal kısma değerini aşmamak lazım.

Size normal gelmeyebilir, hotspot 110 dereceye kadar normal kabul edilir.

Hospot da değerlendirilir evet, ama GPU ile hotspot sıcaklığı farkı 25 dereceyi geçmiyorsa, ve hotspot 110 derece değilse problem yok demektir.

Sorun yok bu kartta.

Tamam hocam o zaman herhangi bir aksiyon almama gerek yok değil mi? Zaten normal RDR 2 oynarken Witcher 3 oynarken falan ekran kartı fanım devreye bile girmiyor yani ısınmıyor hiç. Sadece bu optimizasyon arızası olan oyunda böyle bir şey yaşayınca geç olmadan aksiyon almalı mıyım diye düşündüm.

Sorun yok bu kartta.

Tamam hocam şöyle söyliyim isterseniz benim için bu sıcaklıklar normal değil kendi kartımdan biliyorum. Size de görsel atmıştım hatırlarsanız. sizin içiniz bu şekilde kullanmaya rahat edermi yoksa ne kadar sıcaklık düşürebilirsem okadar iyi mi olur

Tamam hocam o zaman herhangi bir aksiyon almama gerek yok değil mi? Zaten normal RDR 2 oynarken Witcher 3 oynarken falan ekran kartı fanım devreye bile girmiyor yani ısınmıyor hiç. Sadece bu optimizasyon arızası olan oyunda böyle bir şey yaşayınca geç olmadan aksiyon alınır mı diye düşündüm.

Bende 6700XT var, GPU 82 hotspot 100 derece oluyor, sizin kartınız gayet serin çalışıyor, hiçbir sorun yok.

Siz bilirsiniz hocam ben yazdıklarımda hala kararlıyım.

Tamam hocam şöyle söyleyeyim isterseniz benim için bu sıcaklıklar normal değil kendi kartımdan biliyorum. Size de görsel atmıştım hatırlarsanız. Sizin içiniz bu şekilde kullanmaya rahat eder mi yoksa ne kadar sıcaklık düşürebilirsem o kadar iyi mi olur?

Düşük sıcaklık iyi tabii, 64 derece GPU 83 derece hotspot çok iyi, hatta daha iyi olamaz.

GPU Hot Spot Nedir? burada güzel bir sohbet olmuş konuyla ilgili. Eki Görüntüle 2197729
Çıksın problem yok ki çözebilme imkanımız ve durumumuz varsa bileşenlerin sağlığı için çözmek benim için en azından daha önemli.

Düşük sıcaklık iyi tabii, 64 derece GPU 83 derece hotspot çok iyi, hatta daha iyi olamaz.
Ben de o yüzden diyorum imkan nispetinde ne kadar düşürebiliyorsak bileşenlerin ömrüde bizden kaynaklı bir sorun olmadığı müddetçe uzun olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı