RX 6650XT oyunlarda anlık takılma problemi

Khada

Hectopat
RAM
Corsair 16gb 3000mhz
SSD veya HDD modeli
Samsung Evo 500gb SSD
Ekran kartı
RX 6650xt
Anakart
MSI B450m A-pro-max
İşlemci
Ryzen 5 2600
Arkadaşlar bugün RX 570 olan ekran kartımı RX 6650XT ile değiştirdim ve normalde anlık olarak FPS düşüşü yaşamıyor iken çoğu oyunda, yeni ekran kartını taktıktan sonra anlık düşüşler (%1 Low ve %0.1 Low deniyor sanırım) yaşamaya başladım. İşlemcim R5 2600 olduğu için darboğaz yaptığını biliyorum fakat yaşadığım anlık takılma sayısı çok fazla oluyor ve kartı almadan önce %1 Low seviyesini YouTube videolarındaki testlerden kontrol etmiştim ve benim yaşadığım gibi anlık FPS düşüşü olmuyordu her 10 saniyede. Henüz BIOS güncellemesi yapmadım bundan da kaynaklı olabilir mi? Bir de ekran kartının en son sürücüsünü (2023) yükledim acaba 2022 olanını yüklersem sorunum çözülür mü?

Hocam amd'nin son sürücüleri biraz sıkıntılı gibi ilk önce ddu ile silip birkaç önceki sürümlerden birini yükleyin belki düzelir, ama takılmaların sebebi darboğaz kaynaklıda olabilir bi an önce işlemcinizi yenilemenizi tavsiye ederim.

Ekran kartı değişikliklerinde önceki sürücüyü tamamen sistemden DDU aracılığıyla kaldırıp yeni en güncel sürücüyü yeni ekran kartına göre kurmalısınız. Diğer türlü böyle sorunlar yaşanması çok çok normal.

Geri
Yukarı