Çözüldü RX 6650XT sistemde LoL oynarken FPS düşüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

YasirHoca

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba sadece LoL'de bu sorunu yaşıyorum. V-Sync açık iken FPS'im sabit 75 ancak oyunda birden FPS 55-62-71 gibi değerlere düşüyor sorunu ne yaptıysam çözemedim V-Sync kapatınca bir sorun yok ancak bu sefer de ekranda yırtılma çok fazla oluyor ve gene oyun oynanmaz hale geliyor. Diğer hiçbir oyunda böyle bir sorunum yok.

Sistem bileşenleri:
*i5 11400F.
*RX 6650XT.
*2x8 GB 3200 MHz RAM.
*480 GB SSD.

Çözüm
Arkadaşlar merhaba sadece LoL'de bu sorunu yaşıyorum. V-Sync açık iken FPS'im sabit 75 ancak oyunda birden FPS 55-62-71 gibi değerlere düşüyor sorunu ne yaptıysam çözemedim V-Sync kapatınca bir sorun yok ancak bu sefer de ekranda yırtılma çok fazla oluyor ve gene oyun oynanmaz hale geliyor. Diğer hiçbir oyunda böyle bir sorunum yok.

Sistem bileşenleri:
*i5 11400F.
*RX 6650XT.
*2x8 GB 3200 MHz RAM.
*480 GB SSD.

Hatalı ayar yapıyorsun. Ekran kartı gücü oyuna çok geliyor yüksek ihtimal. FPS limit koyduğun için bu oyuna ekran kartı kullanımı düşüyor, kısıtlanıyor. V-Sync'yi kapat. AMD yazılımından Radeon geliştirilmiş senkronizasyonu aç keyfine bak yırtılmasız oyunun. Böyle sorunlar için Radeon geliştirilmiş senkronizasyonu kullan her zaman.
Teşekkür ederim konu Crysis 3'e kadar gelmişken oyunum orijinal ve Origin üzerinden oynuyorum ancak saçma bir şekilde FPS 62'yi geçmiyor bunu nasıl çözebiliriz. Sanırım oyunun orijinalinde FPS kilidi varmış doğru mu?

Tekrar rica ederim. Evet saçma bir şekilde FPS kilidi var. Benim videodakileri uygula FPS kilidi kalkar sorunun çözülür zaten. Bak tesadüf eseri bu sorunun da çözüldü sayılır.

Geri
Yukarı