RX 6700 fanları hızlı çalışıyor

Praudh

Decapat
Daha fazla  
Herkese iyi, sağlıklı günler. ETS 2 gibi grafiğin önemli olan oyunlarda fanlar çok hızlı çalışıyor. Görselleri aşağıya bıraktım. Oynarken nasıl bir tepki veriyor diye baktım. Ekran kartı 50 dereceyi geçtiği anda fanlar hızlanıyor bir anda. Sanki 50 dereceye ayarlanmış da geçtiği anda soğutmak için elinden gelen her şeyi yapıyor fanlar. Fanlarla ilgili ayarların hepsi varsayılanda. Ek bir şey yapmadım. Bu fan hızı çok rahatsız ediyor, ETS 2'de 3500RPM'leri gördüm ve oldukça rahatsızlık veriyor. Nasıl bir yol izleyebiliriz daha optime etmek adına?

Ek olarak bir sorum daha var. Ekran kartı derecesi kaça kadar çıkması sorun yaratmıyor? Örneğin oyun içinde 80 derecede olması sıkıntı çıkarıyor mu? Bu konuda pek bir bilgim. Şimdiden teşekkürler.

Sistem özellikleri:
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600.
Ekran kartı: AMD RX 6700 (3 fanlı)

Dosya Ekleri

• ATS.png
    ATS.png
    3,6 MB · Görüntüleme: 21
  • ETS2.png
    ETS2.png
    3,9 MB · Görüntüleme: 14
Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese iyi, sağlıklı günler. ETS 2 gibi grafiğin önemli olan oyunlarda fanlar çok hızlı çalışıyor. Görselleri aşağıya bıraktım. Oynarken nasıl bir tepki veriyor diye baktım. Ekran kartı 50 dereceyi geçtiği anda fanlar hızlanıyor bir anda. Sanki 50 dereceye ayarlanmış da geçtiği anda soğutmak için elinden gelen her şeyi yapıyor fanlar. Fanlarla ilgili ayarların hepsi varsayılanda. Ek bir şey yapmadım. Bu fan hızı çok rahatsız ediyor, ETS 2'de 3500RPM'leri gördüm ve oldukça rahatsızlık veriyor. Nasıl bir yol izleyebiliriz daha optime etmek adına?

Ek olarak bir sorum daha var. Ekran kartı derecesi kaça kadar çıkması sorun yaratmıyor? Örneğin oyun içinde 80 derecede olması sıkıntı çıkarıyor mu? Bu konuda pek bir bilgim. Şimdiden teşekkürler.

Sistem özellikleri:
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600.
Ekran kartı: AMD RX 6700 (3 fanlı)

MSI Afterburner'la azaltabilirsin.

MSI Afterburner'la azaltabilirsin.
Bunu zaten biliyorum, fan ayarı yapabilirim. Varsayılan ayarlarda böyle olması kötü geliyor. Ek olarak derece ile ilgili bir soru sordum. Bilinen bir cevap yazmak ne sana ne de bana bir şey kazandırmıyor.
Bu konuyla ilgili bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı