Çözüldü RX-6700 - R5 5600 sistemde bilgisayar kapatılmasına rağmen klavye ve mouse ışığı yanıp sönüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Onur_9911

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle selam, yeni bilgisayarımda şöyle bir durum var. Sistemi kapatıyorum üstelik güç kaynağını da kapatıyorum ama dakika başı klavye ve kulaklığın ışığı anlık yanıp sönüyor. Bu saatler geçmesine rağmen devam ediyor ancak bilgisayarın fişini tamamen çektiğim zaman sistem kalıcı olarak kapanıyor.

Öyle statik elektriğin birkaç dakika kalması gibi bir durum değil. Bu normal bir durum mu, sistem kapandığında çevre birimlerine gelecek akımı kısıtlamanın veya tamamen kapatmanın bir yolu var mıdır?

Sistem özelliklerim:
  • FSP Hyper 80+ Pro H3-650 650W Power Supply (bulk)
  • Vento VG15FE 4xrgb fan mesh panel ATX Gaming kasa.
  • Agı 512 GB NVMe M.2 SSD 2100 MB okuma / 1700 MB yazma.
  • XFX Speedster SWFT 309 RX 6700 Core RX-6700 160 bit GDDR6 10 GB ekran kartı.
  • Corsair Vengeance LPX 16 GB (2x8) DDR4 3600 MHz CL18 RAM.
  • ASRock A520M-HVS AMD AM4 DDR4 Micro ATX anakart.
  • AMD R5 5600 altı çekirdek 3.50 GHz işlemci.

BIOS'tan ErP ayarını değiştirin. Bu USB ile sistem kapalı iken bir şeyler şarj etmek isterseniz diye olan ancak ışıklı mışıklı ekipman kullanınca eninde sonunda kapatma ihtiyacı hissettiren bir özellik.

Öncelikle selam, yeni bilgisayarımda şöyle bir durum var. Sistemi kapatıyorum üstelik güç kaynağını da kapatıyorum ama dakika başı klavye ve kulaklığın ışığı anlık yanıp sönüyor. Bu saatler geçmesine rağmen devam ediyor ancak bilgisayarın fişini tamamen çektiğim zaman sistem kalıcı olarak kapanıyor.

Öyle statik elektriğin birkaç dakika kalması gibi bir durum değil. Bu normal bir durum mu, sistem kapandığında çevre birimlerine gelecek akımı kısıtlamanın veya tamamen kapatmanın bir yolu var mıdır?

Sistem özelliklerim:
  • FSP Hyper 80+ Pro H3-650 650W Power Supply (bulk)
  • Vento VG15FE 4xrgb fan mesh panel ATX Gaming kasa.
  • Agı 512 GB NVMe M.2 SSD 2100 MB okuma / 1700 MB yazma.
  • XFX Speedster SWFT 309 RX 6700 Core RX-6700 160 bit GDDR6 10 GB ekran kartı.
  • Corsair Vengeance LPX 16 GB (2x8) DDR4 3600 MHz CL18 RAM.
  • ASRock A520M-HVS AMD AM4 DDR4 Micro ATX anakart.
  • AMD R5 5600 altı çekirdek 3.50 GHz işlemci.

Hocam bilgisayar bir sonraki açılış için tam olarak kapanmaz genelde hiçbir zaman.

Hocam bilgisayar bir sonraki açılış için tam olarak kapanmaz genelde hiçbir zaman.

Amaç bir sonraki açılışı hızlandırmak muhtemelen BIOS'tan kapatabilirsiniz.

Çok teşekkürler sorun çözüldü.
Bios > Advanced > ACPI Configuration > Deep Sleep > Enabled in S4 & S5 'i seçip kaydedip çıkarak deneyin.

Düzeltme: Çözüldü zannetmiştim fakat maalesef devam ediyormuş, ayar açık sistem ve PSU kapalı ama hala klavye kulaklığa anlık akım gelip gidiyor. Acaba ekstra yapmam gereken bir ayar mı var?

Son düzenleme:

Düzeltme: Çözüldü zannetmiştim fakat maalesef devam ediyormuş, ayar açık sistem ve PSU kapalı ama hala klavye kulaklığa anlık akım gelip gidiyor. Acaba ekstra yapmam gereken bir ayar mı var?

Yukarıdaki işaretlediğim yeri seçtikten sonra Hızlı başlatmayı aç ve Hazırda beklet seçeneklerindeki tik işaretliyse kaldırmayı deneyebilirsiniz. Ekran görüntüsündeki gibi olması gerekiyor.

1701276711240.png

Onu da yaptım fakat hala düzelmedi sanırım başka yapacak pek bir şey kalmıyor. PSU da sorun olabilir mi? Yani çalışmasında vs hiçbir sorun yok aslında ama kapatınca böyle bir durum oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı