RX 6700 sistemde 5-6 dakikada CS:GO yavaş açılıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Unusal 090

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RX 6700
Intel i3 12100F
16 GB RAM
500 GB Nvme
RAM
16
Ekran kartı
RX6700
İşlemci
i3 12100f
Yeni bilgisayar aldım RX6700 i3 12100F'li ama CS:GO laptoptakinden bile daha yavaş açılıyor. Başlangıçta CS:GO yazısı çıkmadan önce gri bir ekranda uzun bir süre bekliyorum ortalama 5-6 dakika falandır herhalde. CS:GO harici bir SSD'ye kurulu ama önceden de böyleydi ve hızlıca açılıyordu.

Yeni bilgisayar aldım RX6700 i3 12100F'li ama CS:GO laptoptakinden bile daha yavaş açılıyor. Başlangıçta CS:GO yazısı çıkmadan önce gri bir ekranda uzun bir süre bekliyorum ortalama 5-6 dakika falandır herhalde. CS:GO harici bir SSD'ye kurulu ama önceden de böyleydi ve hızlıca açılıyordu.

Direkt M.2'ye kurup denediniz mi?

Hayır o kadar vaktim olmadı. Ve GTA V'de aynı şekilde yavaş açılıyor. Sanırım SSD bozuldu gibi bir şey oldu.

M.2'ye kurup deneyin bir de muhtemelen SSD nizde sorun var.

Evet öyleymiş... Peki çözmenin yolu yok mudur?

Maalesef SSD'yi değiştirmeniz gerekiyor veya 100-200 TL'ye 320-500GB ikinci el HDD alabilirsiniz ama pek sağlıklı olmaz ne zaman arızalanacağı belli değil kesin yolu SSD değişi midir bunu önerebilirim

Maalesef SSD'yi değiştirmeniz gerekiyor veya 100-200 TL'ye 320-500GB ikinci el HDD alabilirsiniz ama pek sağlıklı olmaz ne zaman arızalanacağı belli değil kesin yolu SSD değişi midir bunu önerebilirim
Benim SSD'm harici usb girişinden takıyorum. HDD ve SSD arasında büyük bir fark var mıdır?

Geri
Yukarı