RX 6700 sistemde fanların sesi artıyor

En baştakini 0'a çekemiyorum minimum 15 oluyor.
Hocam çok güzel yapmışsınız

Hocam alttaki kutucukları şöyle yapmanızı öneririm.
Fan hızı 0 derece 40 fan hızı 30 derece 50 fan hızı 40 derece 60 fan hızı 55 derece 70 olarak ayarlayın diğerkisi 100'e 80 olarak kalsın. Böylelikle 50 dereceye kadar fanlar çalışmayacak 50 dereceden sonra çalışacaklar.

En baştakini 0'a çekemiyorum minimum 15 oluyor.

O zaman o ayar 15 de kalsın zaten kartta 0dB seçeneği varmış şimdi tek eksik sıcaklıkların ve gürültü kontrolü hocam büyük ihtimalle sorununuz çözüldü fakat yine deneyelim.

Zaten fan hızınız ilk attığınız resimde 28 derecede 1100 RPM iken fan ayarlarından sonra 32 derecede 0 RPM olduğu gözüküyor.

O zaman o ayar 15 de kalsın zaten kartta 0dB seçeneği varmış şimdi tek eksik sıcaklıkların ve gürültü kontrolü hocam büyük ihtimalle sorununuz çözüldü fakat yine deneyelim.
Dediğiniz gibi bir ayar yaptım fakat daha sonra oyuna girdiğimde(Afterburner kapalıyken) direkt olarak fanlar en yükseğe çıkmaya başladı. Garip bir şey bir ayarı mı atladık acaba. Yani oyna dediğim an top speede çıktı fanlar.

Zaten fan hızınız ilk attığınız resimde 28 derecede 1100 RPM iken fan ayarlarından sonra 32 derecede 0 RPM olduğu gözüküyor.
Evet doğrudur. Masaüstünde durum böyle.

Dediğiniz gibi bir ayar yaptım fakat daha sonra oyuna girdiğimde(Afterburner kapalıyken) direkt olarak fanlar en yükseğe çıkmaya başladı. Garip bir şey bir ayarı mı atladık acaba. Yani oyna dediğim an top Speed'e çıktı fanlar.

Hocam Afterburner açık dener misiniz aynı tepkiyi yine veriyor mu diye. Ve kontrol edin GPU sıcaklığı ani bir artış oluyor mu oyna dediğinizde.

Hocam Afterburner açık dener misiniz aynı tepkiyi yine veriyor mu diye. Ve kontrol edin GPU sıcaklığı ani bir artış oluyor mu oyna dediğinizde.
Afterburner otomatikteyken ve ikisi de açıkken yavaşça yükseldi ama yine başa döndük 90'lara çıktı. Sıcaklık 50'nin başlarındaydı.

Hocam adrenalindeki yaptığınız ayarları kaydettiğinizden emin olun FurMark indirip GPU stress test yapın onda da ani fan hızlanmalarıyla karşılaşırsanız kartı bir servise göndermek iyi olacaktır diye düşünüyorum. Sonuçta sıfır kart 2 de bir fan ayarlarıyla uğraşmayın derim.

Afterburner otomatikteyken ve ikisi de açıkken yavaşça yükseldi ama yine başa döndük 90'lara çıktı. Sıcaklık 50'nin başlarındaydı.

Hocam adrenalindeki yaptığınız ayarları kaydettiğinizden emin olun FurMark indirip GPU stress test yapın onda da ani fan hızlanmalarıyla karşılaşırsanız kartı bir servise göndermek iyi olacaktır diye düşünüyorum. Sonuçta sıfır kart 2 de bir fan ayarlarıyla uğraşmayın derim.
Yani şuanlık bir orta yolu bulup öyle devam edicem. Yaptığımız işlemlerde işe yarayan varda. Daha sonra bakarız biraz bilgisayarın keyfini çıkarmak istiyorum. Teknik servisten yeni geldi zaten. Elektronik biraz şans işi ve maalesef burası Türkiye, sağlık olsun şimdilik sorun yok.

Her şey için teşekkür ederim, seviliyorsun <3

Yani şu anlık bir orta yolu bulup öyle devam edeceğim. Yaptığımız işlemlerde işe yarayan varda. Daha sonra bakarız biraz bilgisayarın keyfini çıkarmak istiyorum. Teknik servisten yeni geldi zaten. Elektronik biraz şans işi ve maalesef burası Türkiye, sağlık olsun şimdilik sorun yok.

Her şey için teşekkür ederim, seviliyorsun <3

Teşekkür ederim yardım edebildiysem ne mutlu bana PC'ye müdahale şansım olsaydı çözebilirdik de AMD biraz karışık driver yapmış, NVIDIA kart olsaydı size her ayarını detayıyla söyleyebilirdim. AMD Adrenalin kullanmış arkadaşlar yardımcı olurlar. Foruma arada uğruyorum eğer bir sorunuz olursa Steam'den omer35kaya arkadaş eklersiniz yardımcı olurum iyi akşamlar iyi sosyaller.

Yine fanla ilgili sorunlar devam etmiyor değil adrenalini silip yüklesem mi diye düşünüyorum ama emin olamadım.

ETS2 yüksek ayarlarda +120 FPS'de adrenalin bilgilerini atayım. Anormal bir durum var mı gördüğünüz? Kasadan sıcak bir hava koluma geliyor bu normal mi bilmiyorum. Daha önce dedim mi emin değilim ama ilk defa iyi bir sistem kullanıyorum belki de normaldir.

@omer35kaya

Dosya Ekleri

• a.png
    a.png
    114,5 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:
Hocam kasadan sıcak hava atması yük altında normaldir sıcaklık değerlerinizde normal adrenalini silip yüklemeniz fan sorunlarına çözüm olamayabilir. Daha önce dediğim gibi sonuçta 0 sistem sıkıntı yaşamanız normal bir şey değil hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı