RX 6700 ve i5 3. nesil darboğaz yapar mı?

EnderBerkay

Femtopat
Daha fazla  
Selam giriş seviye bir bilgisayarim var ve elimde para var şu an 8bin TL ilk PSU ekran karti alip sonra işlemcimi+anakart+RAM yükselteceğim. Alacağım kart RX 6700 işlemcim ise Intel i5 3. nesil oyunlarda nasıl bir darboğaz olur zarar verir mi? Ve bu FPS kaybi ne kadar olur? Mesela Cyberpunk'da 100 FPS veriyorsa normal işlemcide bu ne kadara düşer?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapar hocam. En yakın zamanda işlemcinizi değiştirin. Uyum kontrol eden siteler var oradan darboğazın boyutuna bakabilirsiniz fakat rekabetçi oyunlarda (yüksek FPS gerektiren) %50 üstü kaybınız olur diye düşünüyorum. 60 FPS almanız gereken Single oyunlarda ayar kökleyerek 60FPS'e belki getirebilirsiniz ama dediğim gibi darboğaz boyutunu tahmin edemiyorum tam.

Aynı ekran kartını Ryzen 5 5500 ile kullanıyorum CPU ağırlıklı oyunlarda hafif darboğaz yapıyor.

Yapar hocam. En yakın zamanda işlemcinizi değiştirin. Uyum kontrol eden siteler var oradan darboğazın boyutuna bakabilirsiniz fakat rekabetçi oyunlarda (yüksek FPS gerektiren) %50 üstü kaybınız olur diye düşünüyorum. 60 FPS almanız gereken Single oyunlarda ayar kökleyerek 60FPS'e belki getirebilirsiniz ama dediğim gibi darboğaz boyutunu tahmin edemiyorum tam.

Hocam peki alacağım zaman harcicam minimum fiyat kaç olur darboğaz 2 3'lerde olsa fark etmez fiyata anakart RAM da dahil oluyor işlemci olarak da Ryzen 5500 alacaksın diğer şeylere harcicam fiyat ne kadar olur RAM 16 GB olsun.

2x8 3600mhz ram toplam 1000tl
R5 5600 3000tl
B450m anakart 1.400tl
5.400tl cebinizden çıkar.
İkinci elde sık sık anakart, ram ve işlemci birlikte satılıyor. Öyle bir şeye denk gelirseniz yapıştırın direkt.

Yeni konular

Geri
Yukarı