RX 6700 XT 10999TL

Ulan konu ne saçma yerlere gelmiş 11000 TL'ye RX 6700 XT alacak olan varsa alsın geçsin. Ne uzattınız indirim haberinde bile kart kapıştırıyorsunuz sanki RTX 3070 o fiyatlardaymış gibi.

Çünkü kart sahiplerinin monitör yenileme hızlarından dolayı. Belki 2'k da monitörünün yenileme hızına denk bir fps almak istiyor olabilirler.

Hangi oyunlarda isteyebilirler ki? Rekabetçiler desek işlemci gücü ön plana çıkıyor, hikayeli AAA oyunlar desek 144-240 FPS biraz ilginç olur. Pek öyle bir oyun ortamı yok atıyorum 100 FPS alıyorsa çeker medium'a 150 FPS alır. Bugüne kadar "şu oyunda DLSS olsa da 144-240 FPS alsam" diyeni pek görmedim. Desteklediği kartların 2-3 tanesi hariç yüksek kas gücüne sahip modeller.

Çünkü kart sahiplerinin monitör yenileme hızlarından dolayı. Belki 2'k da monitörünün yenileme hızına denk bir fps almak istiyor olabilirler.
Ama kino hocamızla dediğimiz gibi fsr 2.0 ds geliyor ve sizin attığınız videoda bile adam fsr'ı başarılı bulmuş. Conclusion kısmından bunu çıkardım. İzlediğim diğer kanallarda daha pozitif şeyler de duyduğum için ayrıca ümitliyim, slider kıyaslamasında baktığımda da arada elle tutulur bir fark göremedim hatta fsr 2.0'da quality ayarına sharpener ekleyince dlss'den daha iyi bir görüntü sunuyordu.

Ama kino hocamızla dediğimiz gibi fsr 2.0 ds geliyor ve sizin attığınız videoda bile adam fsr'ı başarılı bulmuş. Conclusion kısmından bunu çıkardım. İzlediğim diğer kanallarda daha pozitif şeyler de duyduğum için ayrıca ümitliyim, slider kıyaslamasında baktığımda da arada elle tutulur bir fark göremedim hatta fsr 2.0'da quality ayarına sharpener ekleyince dlss'den daha iyi bir görüntü sunuyordu.
Göze nasıl hitap ettiği önemli bence. Bana göre görüntü kalitesi olarak dlss 2.3 hala daha iyi.

Göze nasıl hitap ettiği önemli bence. Bana göre görüntü kalitesi olarak dlss 2.3 hala daha iyi.
Sizi memnun ediyorsa hiç bir problem yok. Fakat kullanacak 100 kişiden 95'i dlss ile bir fark göremeyecekse insanlara öneri yaparken dlss yazılımı için nvidia tarafına ekstra 1000-2000₺ ödemeleri önerisinde bulunmaktan kaçının lütfen.

Nvidia hem f/p olarak daha kötü hem de DLSS için dahili yapay zeka kullandığından ekstra para alıyor. Şu fark için değecek olduğunu düşününler alsın. Tabi 15000 lira falan verip DLSS açmak için yanıp tutuşanlar da ayrı bir kafa yaşıyorlar. GYSNC ve FreeSync olayına dönecek gibi bu da ileride.

Yani dediğim gibi 170ppi'da bile (17.3 inch 1440p) quality mode dlss'de nativeden farkını görebiliyorum iki teknoloji de kusursuz değil. Şöyle düşünün bu ppi'a ulaşmak için 24 inch 4k bir monitor kullanmanız gerek ve dlss açtığınızda quality mode'da gene de görüntü kalitesi kaybedeceksiniz. O yüzden iki teknoloji de başarılı ama kusursuz değil.

Sizi memnun ediyorsa hiç bir problem yok. Fakat kullanacak 100 kişiden 95'i dlss ile bir fark göremeyecekse insanlara öneri yaparken dlss yazılımı için nvidia tarafına ekstra 1000-2000₺ ödemeleri önerisinde bulunmaktan kaçının lütfen.
Fazla ödemeleri için bir öneride bulunmadım bulunmamda. Sadece kendi tercihimi belirttim isteyen gidip testlerine bütün detaylarına bakabilir sonra kararını verebilir sonuçta para onların parası.

Fazla ödemeleri için bir öneride bulunmadım bulunmamda. Sadece kendi tercihimi belirttim isteyen gidip testlerine bütün detaylarına bakabilir sonra kararını verebilir sonuçta para onların parası.
Gpu'yu önerirken amd'de de fsr olmasına rağmen 3070 alınmalı çünkü dlss açar akar oynar dediniz. Fsr 2.0 yazdığım yoruma verdiğiniz cevabın fsr rezalet denilerek başlaması da pek farklı bir algı yaratmıyor. 3070 almaz ise temporal antialiasing'e sahip olmayacak muhabbetine geldi konu.

Fazla ödemeleri için bir öneride bulunmadım bulunmam da. Sadece kendi tercihimi belirttim isteyen gidip testlerine bütün detaylarına bakabilir sonra kararını verebilir sonuçta para onların parası.

Orta/üst seviye olarak geçen 7 serisi kartlara $1000 verilmez, istediği özelliği barındırsın. Bir de çıkışının üzerinden 1,5 sene geçip bir üst nesil kapıdaysa iyice uzak durmak lazım.

RTX 2070 ve 3070 $499 etiketi taşıyan kartlar, RTX 4070 de ya aynı fiyatı taşır ya da $49 eklenir NVIDIA tarafından. 3000 serisi fahiş fiyatını silkeleyemedi, 4000 serisi çıkana kadar bile bile kazık yenilecek veya sabredilecek.

Geri
Yukarı