RX 6700 XT (12 GB) yazılımsal sorunları çok fazla sıkıntı çıkartır mı?

sirDarqKnife

Picopat
Daha fazla  
Yakın zamanda RX 6700 XT ve Ryzen 5 5600'lü bir hazır sistem aldım (sistemin detaylarını ss de gösterdim) fakat daha ilk haftadan yazılımsal sorunlar ile karşılaştım.
Örneğin bugün bilgisayarım oyuna girerken siyah ekran verdi yeniden başlatıldığında ise ekran kartının çalışmadığını fark ettim ve driverini tekrar indirerek düzelttim.
Bu gibi sorunlar ileride çok sıkıntı çıkartır mı? Çünkü RTX 3060 Ti'lı bir sisteme geçmek için 1 haftam var (iade süresi 14 gün) ve bu bilgisayarı iade edip Ryzen 5 5600 ve RTX 3060 Ti'lı bir hazır sisteme geçebilirim fakat 3060 Ti'ın yetersiz kalabileceğini düşünüyorum. Sizce RTX 3060 Ti'a geçmek mantıklı mı?

Dosya Ekleri

• resim_2023-07-19_001137077.png
    resim_2023-07-19_001137077.png
    22,1 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:
4 aydır 6700 XT kullanıyorum 2 kere wattman yemişimdir onlarda oyundan kaynaklı sorunlardı. Bence driver temizleyip WHQL sürüm kurup onda bir süre deneyin.

Yakın zamanda RX 6700 XT ve Ryzen 5 5600'lü bir hazır sistem aldım (sistemin detaylarını SS de gösterdim) fakat daha ilk haftadan yazılımsal sorunlar ile karşılaştım.
Örneğin bugün bilgisayarım oyuna girerken siyah ekran verdi yeniden başlatıldığında ise ekran kartının çalışmadığını fark ettim ve driverini tekrar indirerek düzelttim.
Bu gibi sorunlar ileride çok sıkıntı çıkartır mı? Çünkü RTX 3060 Ti'lı bir sisteme geçmek için 1 haftam var (iade süresi 14 gün) ve bu bilgisayarı iade edip Ryzen 5 5600 ve RTX 3060 Ti'lı bir hazır sisteme geçebilirim fakat 3060 Ti'ın yetersiz kalabileceğini düşünüyorum. Sizce RTX 3060 Ti'a geçmek mantıklı mı?

3060 Ti'ye geçmek mantıklı değil hocam 8 GB VRAM'den patates olursunuz direk.

Yakın zamanda RX 6700 XT ve Ryzen 5 5600'lü bir hazır sistem aldım (sistemin detaylarını SS de gösterdim) fakat daha ilk haftadan yazılımsal sorunlar ile karşılaştım.

Ben geçerdim. Çünkü bu tür sorunlar yaşamaktansa ileride grafik kısmayı tercih ederim. Kim uğraşacak böyle sorunlar ile o kadar para veriyorum.

Ben geçerdim. Çünkü bu tür sorunlar yaşamaktansa ileride grafik kısmayı tercih ederim. Kim uğraşacak böyle sorunlar ile o kadar para veriyorum.
Şu bir gerçek ki Nvidia sürücüleri artık eskisi kadar stabil çıkmıyor. Nvidia en büyük avantajını yavaş yavaş kaybediyor.

Hocam sorun yapmaz, RAM'leri BIOS'tan 3200MHz'e çekin.

3600 MHz de zaten hocam. Teşekkürler.

4 aydır 6700 XT kullanıyorum 2 kere WattMan yemişimdir onlarda oyundan kaynaklı sorunlardı. Bence driver temizleyip WHQL sürüm kurup onda bir süre deneyin.

Daha önceden oyunlarda FPS düşüşü yaşadığım için DDU ile driveri kaldırıp WHQL sürümünü kurmuştum fakat bu hata ile karşılaşınca başka forumlardan gördüğüme göre WHQL sürümünü driver only olarak kurdum.

Ekran kartının marka modeli nedir? Benimki Sapphire Pulse model. Hiçbir sorunla karşılaşmadım.

Markası XFX.

Bende ASUS Dual mini 3060 Ti vardı şahsen ben sevmedigim için hazır sistemi iade ettim çünkü daha DLSS açık olmasına rağmen Dying Light'a 165FPS alamıyordu ondan dolayı ASUS Dual RX 6700XT'ye geçtim ve hiçbir sıkıntı yaşamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı