RX 6700 XT ekran kartı ETS 2'de 500 MHz üstüne çıkmıyor

Single'da sorun yokken multi playerda sorun oluşması da CPU'yu işaret ediyor. Multiplayer'da CPU'ya binen yük artar fakat oyunun da multiplayerı ne derece optimize o da çok önemli bir etken.
Singleda darboğaz var mı peki? Multiplayere girmeyedebilirim. Şu sistemde darboğaz olmasında başka bir şey istemiyorum. God of warda herşey açık +70 fps alıyordum.

Bu da ETS 2 singleplayer yani Truckers MP girişi yok.

Oyun dinozor devrinden kalma, multiplayer kısmı da sıfır optimizasyon. Kısaca bu oyunda güçlü bir ekran kartı ile göreceğin saçma değerlere şaşırma.

Hayır. Single'da ekran kartınızdan tam verim alıyorsunuz. %98 kullanım görünüyor.

Oyun dinozor devrinden kalma, multiplayer kısmı da sıfır optimizasyon. Kısaca bu oyunda güçlü bir ekran kartı ile göreceğin saçma değerlere şaşırma.
God of war girip size birkaç değer atsam normal olup olmadığı hakkında yorum yapabilir misiniz?

Hayır. Single'da ekran kartınızdan tam verim alıyorsunuz. %98 kullanım görünüyor.

1668450670815.png

İşlemcide ısı 75 derece oluyor diye CPB kapatmıştım. AMD keskinleştirme %30'da. Bu değer nasıl? Benchmark videoları mı yalan yoksa adamlar performans için birkaç saatliğine overclock mu yapıyorlar bana en az 80FPS almam gerek gibi geldi.

Tek fotoğrafa göre performans yorumu yapılmaz tabi ama bu görselde de ekran kartınızdan tam verim aldığınız görünüyor. Frekans hızı da gayet iyi darboğaz yok.

Geri
Yukarı