RX 6700 XT ekran kartı için işlemci önerisi

Bütçe
8-10K

ikram okuslug

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Team T-Force Vulcan Z Red 2x16 GB
Anakart
MSI Mag B550 Tomahawk AMD AM4 DDR4 ATX anakart
Merhaba. Şu an sistemimde ASUS Dual RX 6700XT ekran kartı, R5 3600 işlemci, MSI MAG B550 Tomahawk anakart, 16x2 olmak üzere RAM'lerim var. 2K kullanıyorum sistemi lakin bir şeyler ters gibi işlemcimin yetersiz kaldığında aşikarım lakin ne almalıyım bilemedim. İşlemci soğutucum 240mm Cougar sıvı soğutma var, biraz araştırma yaptım R7 5800X vs. lakin bu sefer de sıvı soğutmanın yetersiz kaldığını öğrendim. Buna gerek kalmadan en mantıklı işlemci ne alabilirim sizce?

5700X3D kullanıyorum öneririm önbelleği sayesinde %1 low FPS tavan yapıyor ve inanılmaz akıcılık kazanıyorsun. Ben 5600'den geçtim burada bile farkı hissettirdi. Ayrıca oldukça serin çalışıyor oyunlarda kule tipi ile 70 dereceyi geçmedi.

Ya 5600 al ya 5700X3D. Düz 5800X falan yaramaz.

5700X3D kullanıyorum öneririm önbelleği sayesinde %1 low FPS tavan yapıyor ve inanılmaz akıcılık kazanıyorsun. Ben 5600'den geçtim burada bile farkı hissettirdi. Ayrıca oldukça serin çalışıyor oyunlarda kule tipi ile 70 dereceyi geçmedi.

peki bu 240mm soğutma yeterli kalacakmıdır sizce ?

Katılıyorum, uzun ömürlü olsun isterseniz Ryzen 7 5700X3D alabilirsiniz. Daha ucuz olsun derseniz R5 5600

Son düzenleme:
Peki bu 240mm soğutma yeterli kalacak mıdır sizce ?

Rahat yetmesi lazım ben SE-224-XT kule tipi soğutucuyla kullanıyorum değerler böyle.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Rahat yetmesi lazım ben SE-224-XT kule tipi soğutucuyla kullanıyorum değerler böyle.

teşekkür ederim

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı