RX 6700 XT fan ayarı nasıl yapılır?

@S54337 Bunu duymak sevindirici, bundan önceki kartımda soğuk lehim problemi yaşamıştım her ne kadar eski bir kart olsada. Lakin nihayetinde 2-3 derece fazlalık için bir artıp bir azalma sesini duymak can sıkıcı. Bunu optimal bir dengede çalışmasını istiyorum. Mesela tehlikeli bir sıcaklık limitine geldiğimde fanlara tam güç vermesi gibi.

@Maxtoric ikinci resimde gelişmiş kontrolü etkin yaptığımda fan eğrisi kısmını buldum. Burda bir öneride bulunabilirmiyiz? Hangi sıcaklığa ne kadar rpm versin gibi?

@SadeceYiğit
Önereceğiniz ayarları merakla bekliyorum, teşekkürler şimdiden. :)
Adrenalinde RPM değil % ayarı oluyor. Eğer devamlı serin kalsın istiyorsan Sıfır RPM ayarını kapat ancak bu fanlarının susmayıp devamlı çalışmasına neden olacak. 60 Dereceye çıktığında %50 civarı başlatıp böyle arttırabilirsiniz. Ancak modeli tam bilmediğim için bir şey diyemem.

@SadeceYiğit tamamdır, sıfır rpm kapalı gelişmiş fan kontrol kapalı olcak bahsettiğiniz şey sanırım. Deneyip kontrol edeceğim.
@S54337 atmış olduğum görüntüde görmüş olduğunuz değerler AMD'nin default vermiş olduğu program. Ama eğer Afterburner'da ki otomatik ayar buralara etki etmişse bir şey diyemem. / @Maxtoric modelden kastınız hangi markaysa tam olarak söyliyeyim; Asus DUAL RX 6700 XT-12GB

@SadeceYiğit tamamdır, sıfır RPM kapalı gelişmiş fan kontrol kapalı olacak bahsettiğiniz şey sanırım. Deneyip kontrol edeceğim.
@S54337 atmış olduğum görüntüde görmüş olduğunuz değerler AMD'nin default vermiş olduğu program. Ama eğer Afterburner'daki otomatik ayar buralara etki etmişse bir şey diyemem. / @Maxtoric modelden kastınız hangi markaysa tam olarak söyleyeyim; ASUS Dual RX 6700 XT-12 GB.

Sıfrı RPM kapattığın zaman fanlar sürekli döner haberin olsun.

@SadeceYiğit tamamdır, sıfır rpm kapalı gelişmiş fan kontrol kapalı olcak bahsettiğiniz şey sanırım. Deneyip kontrol edeceğim.
@S54337 atmış olduğum görüntüde görmüş olduğunuz değerler AMD'nin default vermiş olduğu program. Ama eğer Afterburner'da ki otomatik ayar buralara etki etmişse bir şey diyemem. / @Maxtoric modelden kastınız hangi markaysa tam olarak söyliyeyim; Asus DUAL RX 6700 XT-12GB
6700 XTbiraz güçlü bir kart bu yüzden 2 fanlı soğutma için erken davranması gerekiyor. Genelde adrenalinin default ayarları yetiyor ama madem daha iyi soğutma istiyorsanız, 30 derece de %15, 50 derecede %30, 60 Dereceye çıkınca %55-%60 arasına çıkartın 70 derece de %65, 80 derece de %85 yeterli. O model için kısmen iyi olacaktır pek gürültü çıkartmayacaktır ama yine de ısı olarak garanti veremem daha çok ses isterseniz yüzdeyi arttırabilirsiniz.

Evet, sıfır rpm kapatmak pek mantıklı olmadı şimdi bakıldığında. Kulaklıkla çokta rahatsız olmadığımı fark ettim, bahsettiğiniz gibi lehimlerde öyle 1-2 derece soğuyup ısınmaktan patlamaz diyorsanız orjinal ayarlar sanırım en az riskli olanı. Teşekkürler yardımcı olan herkese. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı