RX 6700 XT için anakart önerisi

Bütçe
120€

hamzapaşazade

Decapat
Daha fazla  
RAM
Patriot Viper Steel 2x8 3200Mhz
İşlemci
Ryzen 5 5600
Dostlar merhaba. Aşağıdaki sisteme uygun fiyatlı anakart lazım. Ne kadar uygun o kadar iyi. Overclock olarak da çok küçük O.C deneyebilirim ama muhtemelen denemem :)

Birkaç ay sonra da sıvı soğutma ya da kaliteli bir hava soğutma almak istiyorum.

Ben Gigabyte B550 DS3h almayı düşünüyorum ama işlemcim ile doğrudan çalışır mı bilmiyorum. BIOS Update yapmak için harici bir işlemci yok. (BIOS flashback dediler ama onun ne olduğunu bilmiyorum, açıklarsanız sevinirim. )

not: Almanya'da ikamet ettiğim için idealo.de internet adresini kullanarak link verebilirsiniz. (ürünlerin stok durumuna bakın)

Ryzen 5 5600.
RX 6700 XT.
Anakart?
Patriot Viper Steel 2x8 3200MHz.
Seasonic 650W 80+ Gold.
Crucial P3 500GB NVMe M.2 SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bu sisteme B550 çok iyi gider diye düşünmekteyim.
https://www.hepsiburada.com/msi-b55...t-p-HBCV000003Z4YR?url_src=and-product-detail bende bu anakarttan var PCI-Express 4.0 olması ayrı güzel hem OC için hem de sistemini tam anlamıyla verimli kullanabilmen açısından seni tatmin edecektir.

Bende Gigabyte B550M S2H anakart kullanıyorum PCI-e 4.0 olması ayrı avantaj öneririm. İşlemcin ve ekran kartın 550 chipsetli bir anakarta bağlanırsa Smart Access Memory özelliği ile işlemcinin ekran kartına tam erişimi olur, hızlanır yani. Ayrıca rahat rahat overclock yapabilirsin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı