RX 6700 XT için işlemci önerisi

Bütçe
8000

0w3R

Hectopat
RAM
16GB 4000Mhz
Anakart
Asus TUF x570
Merhaba, Ryzen 5 5600X işlemcisini kullanıyorum ve işlemcimi yükseltmek istiyorum. Çünkü daha yüksek FPS almak istiyorum. Bilgisayarımı sadece oyun oynamak için kullanıyorum ve MMO ve RPG tarzında oyunlar oynuyorum. Anakartım ASUS TUF X570, ekran kartım Gigabyte 6700XT ve G.Skill Trident Z16 GB 4000MHz RAM'lere sahibim, bütçem 8000TL. Tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler.

İşlemciniz 1080P oyunculuk için gayet iyi bir işlemci ondan çıkabileceğiniz tek mantıklı seçenek 5800x3D ama ona vereceğiniz para yaşayacağınız performans artışına değmez. Ekran kartınızı satın paranın üstüne ekleyin 4060ti 8 gb versiyonunu alın mutlu mutlu hayatınıza devam edin.

İşlemciniz 1080p oyunculuk için gayet iyi bir işlemci ondan çıkabileceğiniz tek mantıklı seçenek 5800x3D ama ona vereceğiniz para yaşayacağınız performans artışına değmez. Ekran kartınızı satın paranın üstüne ekleyin 4060 Ti 8 GB versiyonunu alın mutlu mutlu hayatınıza devam edin.

Çok kötü bir öneri bence. 6700XT zaten 4060 Ti ile denk bir kart. Para verip 4 GB VRAM daha az olan modele geçmek çok saçma bence. DLSS için deyeceğini sanmıyorum.

Çok kötü bir öneri bence. 6700XT zaten 4060 Ti ile denk bir kart. Para verip 4 GB VRAM daha az olan modele geçmek çok saçma bence. DLSS için deyeceğini sanmıyorum.

Yok kardeşim 6700XT 4080 ile denk yanlış biliyorsun sen. Sadece DLSS için değil insanlar ne kadar kabullenmese de günden güne hayatımıza giren Ray Tracing teknolojisi ve en önemlisi ilk gün yazılımsal desteği ile NVIDIA hala çok önde. Bundan 1 sene sonra oyunları ultrada oynamadığın zaman 12 GB VRAM ne işe yarayacak? Yarın bir oyun çıksa 4060 Ti kullanıcısı aynı gün aldığı Update ile oyunu yüksek FPS'de oynayabilirken AMD kullanıcısı performans kaybı yaşayacak. 4060ti 8 gb kötü bir kart mı ? Evet. Kötü olmasının sebebi ise AMD'nin çok iyi olması değil, Nvidia'nın kendi içinde beklentilerini karşılamamasından kaynaklı.

Hocam para ekleyip 4060 Ti'ya geçmek bana da çok mantıklı gelmiyor eğer işlemcimi değiştirmemeye karar verirsem ekran kartımı satıp üstüne bir miktar ekleyip ikinci el bir temiz bir 3080 veya birazcık daha göz karartıp 3090 almak daha mantıklı değil mi? Çünkü benim tek amacım daha fazla FPS almak eğer işlemcim yeterli ise eksik yerleri tamamlamak isterim. 16 GB RAM yetersiz kalıyorsa RAM takviyesi yapmak isterim.

Hocam para ekleyip 4060 Ti'ya geçmek bana da çok mantıklı gelmiyor eğer işlemcimi değiştirmemeye karar verirsem ekran kartımı satıp üstüne bir miktar ekleyip ikinci el bir temiz bir 3080 veya birazcık daha göz karartıp 3090 almak daha mantıklı değil mi? Çünkü benim tek amacım daha fazla FPS almak eğer işlemcim yeterli ise eksik yerleri tamamlamak isterim. 16 GB RAM yetersiz kalıyorsa RAM takviyesi yapmak isterim.
İkinci el alırım diyorsan dediğin tabi ki mantıklı. 16 GB Ram'i 32 yapmanın tabi ki faydası olur ama buradaki tek faydasız tercih işlemci yükseltmek olur.

5800x3D devri bitti asla alınmaz. O sisteme çok az üste para verim işlemci yükseltirseniz fazlasıyle yeter dahası için zaten ekran kartını da değiştirmeniz lazım

5800x3D devri bitti asla alınmaz. O sisteme çok az üste para verim işlemci yükseltirseniz fazlasıyle yeter dahası için zaten ekran kartını da değiştirmeniz lazım.

Hocam ekran kartını ve işlemciyi aynı anda yükseltmeye gücüm yetmez şu an benim hangisini yapmam daha mantıklı olur daha iyi bir işlemciye geçmem yoksa daha iyi bir ekran kartına geçmem mi?

Hocam ekran kartını ve işlemciyi aynı anda yükseltmeye gücüm yetmez şu an benim hangisini yapmam daha mantıklı olur daha iyi bir işlemciye geçmem yoksa daha iyi bir ekran kartına geçmem mi?
Şu Vurkan'ın dediklerini dinleme hocam dengesiz çocuğun teki o. Daha dün Steam başlığında kapitalist sistemi yıkmamız lazım falan diye saçmalıyordu xd.

Yeni konular

Geri
Yukarı