RX 6700 XT ile i512400F mi R5 5600X işlemci mi?

PeAceKing55

Kilopat
Daha fazla  
Oyun için kullanacağım. Hangi işlemciyi önerirsiniz? Hangisiyle daha yüksek FPS seviyesine ulaşabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyundan oyuna değişmekle beraber R5 5600X biraz daha önde gibi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Birbirinin muadili işlemciler ancak AMD ekran kartı kullanacağınız için 5600X'i almak daha mantıklı olur. Smart Access Memory teknolojisinden de faydalanırsınız.

Aynı performansta ki iki işlemci hangisini ucuza alabiliyorsanız ona yönelin.

Peki bu üçlü kombinasyon nasıl uyumlu mudur? Soğutma olarak sistemi idare edebilecek düzeyde uygun bütçeli kule tipi soğutucu önerme imkanınız var mı?

Peki bu üçlü kombinasyon nasıl uyumlu mudur? Soğutma olarak sistemi idare edebilecek düzeyde uygun bütçeli kule tipi soğutucu önerme imkanınız var mı?

Bu işinizi rahatlıkla görecektir.

Ben sıvı soğutucu almanızı öneririm bende bu kullanıyorum Ryzen 5 5600x ile ısısı %50 geçtiğini görmedim. Karar sizindir.

Sıvı soğutucu ya veya arctic freezer'e o kadar para vermenize gerek yok bu çok rahat işinizi görecektir.

Yerine se 224xt de alınabilir arctic freezer gereksiz pahalı.

Yaklaşık 7 aydır 12400F kullanıyorum arkadaşımda da 5600X işlemci var. Güç olarak aynılar bazı oyunlarda 12400F bazı oyunlarda 5600X daha yüksek FPS veriyor ama verimlilik olarak 12. nesilde kesinlikle Intel çok ilerisinde. Misal benim işlemcim oyun sırasında 35 - 40 watt civarı güç çekiyorsa arkadaşımın AMD işlemcisi 65 - 80 watt arası güç çekiyor. Zaten yukarıdaki kıyaslama videosunda da dikkat ederseniz çoğu oyunda 2 kat civarı güç tüketim farkı var. Haliyle arkadaşımın işlemcisi daha çok ısınıyor ve çok daha sesli çalışıyor. Ayrıca Windows 11'de boşta 12400F 2 çekirdeği açık bırakıp diğerlerini kapatıyor bu sayede 5 watt civarı güç tüketiyor ama AMD tarafında 20 Watt'ın altında düştüğünü görmedim.

Geri
Yukarı