RX 6700 XT - R5 5600X sistem nasıldır?

Ki aslında simdi hazır bu sistemdeki tüm parçaları topladığımda aynı fiyata denk geliyor, dediğiniz gibi markalardan dolayı böyle oluyor. Kendim beğendiğim kasa ve diğer parçalar ile toplamam sanırım daha iyi olur. Üstelik yorumlarında "coil whine" yapıyor denmiş. Aydınlatabilir misiniz acaba ne demek?

Coil whine bobinlerden gelen ses şans işi biraz ama çoğu kartta olan bir şey sorun olmaz sadece cızırtı sesi çıkartır onu da kulaklıkla oyun oynuyorsanız duymuyorsunuz genelde ya da OC yaptıysanız fanları son derecede çalıştırınca sesi bastırıyor. Bende çok nadir cw sesi geliyor ASUS Dual 6700XT kullanıyorum. Yani özetle kale alınacak bir şey değil çünkü alırsanız her kartta yaşayabilme olabilitesi var üzülürsünüz. Takmamayı tercih etmeniz gereken bir durum. Ve evet katılıyorum hazır sistem önermiyorum 2 kere aldım hepsini ayrı ayrı yükseltmek gerekiyor satarken fiyat düşüyor. Öbür türlü bu yaptığım upgradenin üstüne tek değişeceğim şey ekran kartı ya da işlemci olacak. Öbür türlü anakart, PSU, kasa değişimine kadar gitmeniz gerekebiliyor.

Coil whine bobinlerden gelen ses şans işi biraz ama çoğu kartta olan bir şey sorun olmaz sadece cızırtı sesi çıkartır onu da kulaklıkla oyun oynuyorsanız duymuyorsunuz genelde ya da OC yaptıysanız fanları son derecede çalıştırınca sesi bastırıyor. Bende çok nadir cw sesi geliyor ASUS Dual 6700XT kullanıyorum. Yani özetle kale alınacak bir şey değil çünkü alırsanız her kartta yaşayabilme olabilitesi var üzülürsünüz. Takmamayı tercih etmeniz gereken bir durum. Ve evet katılıyorum hazır sistem önermiyorum 2 kere aldım hepsini ayrı ayrı yükseltmek gerekiyor satarken fiyat düşüyor. Öbür türlü bu yaptığım upgradenin üstüne tek değişeceğim şey ekran kartı ya da işlemci olacak. Öbür türlü anakart, PSU, kasa değişimine kadar gitmeniz gerekebiliyor.
Çok teşekkür ederim bilgilendirmeleriniz için, anlattığınıza göre o ses benim için bir problem olmayacaktır.. Sonuç olarak sanırım:
Ryzen 5 5600x + RX 6700XT (sanırım Sapphire tercih edeceğim çünkü Asus ile arasında 1600 lira var) + 16gb 3600 mhz cl17 dual kingston ram + nzxt h5 flow kasa + 3lü rgb gamepower fan + 1TB WD Blue SSD + A520M anakart (aslında anakart seçiminde neye dikkat etmeliyim hiç bilmiyorum) + aynı şekilde işlemci fanı olarak ve power supply olarak ne önerirsiniz? Burası toplam yaklasık 19-20kya geliyor sanırım

Çok teşekkür ederim bilgilendirmeleriniz için, sonuç olarak sanırım.
Ryzen 5 5600X + RX 6700XT (sanırım Sapphire tercih edeceğim çünkü ASUS ile arasında 1600 lira var) + 16 GB 3600 MHz CL17 Dual Kingston RAM + NZXT H5 Flow kasa + 3'lü RGB Gamepower fan + 1TB WD Blue SSD + A520M anakart (aslında anakart seçiminde neye dikkat etmeliyim hiç bilmiyorum) + aynı şekilde işlemci fanı olarak ve Power Supply olarak ne önerirsiniz? Burası toplam yaklasık 19-20kya geliyor sanırım.

6700 XT 8300 TL.
5600X 3600 TL.
RAM 1300 TL.
H5 2000 TL.
X53 2700 TL.
SSD 1200 TL.
B550 TUF 3.300 TL.
22..400 TL.

Kasa fanını size bırakıyorum RGB mi, ARGB mi kasanızın rengine göre mi seçersiniz sesli fan olsun sorun olmaz bütçem bu mu dersiniz bilemediğim için. Kasa fanını araştırıp sessiz kaliteli bir fan alabilirsiniz Gamepower yerine. Anakart çok araştırıp almak lazım bence VRAM, soğutması, mosetleri her şeyiyle önemli bu tür sistemlerde OC yapılacaksa vs 6700XT almışken B550 almakta yarar var.

@HASker,

Monitör olarak:

Kasa:

Bütçeyi az aşıp böyle bir şey yapabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı