RX 6700 XT RTX açık olduğu zaman oyuna girmiyor

mertlev

Hectopat
Merhaba. RTX destekli iki oyunda yaşadım, baska oyun deneyemedim. Cyberpunk ve Forza Horizon5'te ısın izleme özelliği açıkken oyuna girmiyor atıyor Windows'a. Işın izleme özelliğini kapatınca oyuna giriyor, sorun ne olabilir? En son sürücü kurulu.

RX kartlar zaten doğru düzgün RT açamıyor ki? RT için NVIDIA kart lazım. Ki onun içinde 3060 Ti aşağısına bakılmaz.

Işın izlemeyi oyuna girmeden nasıl kapatıyorsun?
Hocam forza ve cyberpunkta oyun baslamadan önce ayarlar sekmesinden grafik ayarlarına erişilebiliyor.

RX kartlar zaten doğru düzgün RT açamıyor ki? RT için NVIDIA kart lazım. Ki onun içinde 3060 Ti aşağısına bakılmaz.
Hocam rtx açmam zaten ama o ayar acık olunca direk oyuna girmiyor neden olabilir ki?

@xDraco

Yok mu benzer sorun yaşayan ve yardımcı olabilicek ? Sorunlardan oyun oynayamadım ya

@CS Relboron hocam sanırım sende rx ekran kartı kullanıyosun bu olay neden oluyor?Sizde de mevcut mu;?

Son düzenleme:
Hocam forza ve cyberpunkta oyun baslamadan önce ayarlar sekmesinden grafik ayarlarına erişilebiliyor.

Hocam rtx açmam zaten ama o ayar acık olunca direk oyuna girmiyor neden olabilir ki?

@xDraco

Yok mu benzer sorun yaşayan ve yardımcı olabilicek ? Sorunlardan oyun oynayamadım ya

@CS Relboron hocam sanırım sende rx ekran kartı kullanıyosun bu olay neden oluyor?Sizde de mevcut mu;?
Hocam açıkcası ilk defa sizde denk geldim bu soruna. Ben böyle bir problem yaşamadım, fakat sürücüyü henüz son çıkan 23.2.1 e güncellemedim. DDU ile sürücüleri komple kaldırıp bir önceki 22.11.2 yi kurup tekrar dener misiniz ? Bu arada oyunlar orjinal değil mi ?

Geri
Yukarı