RX 6700 XT sistem donup kalıyor

Osman15

Femtopat
Daha fazla  
RAM
corsair 16 gb (2x8)
SSD veya HDD modeli
adata xpg sx8200 pro
Ekran kartı
sapphire rx 6700 xt
Anakart
msi b450 a pro
İşlemci
amd ryzen 5 2600
Arkadaşlar kısacası sistemim bu şekilde hangi oyun olursa olsun bazen pc donup kalıyor hiç tepki vermiyor restart atmak zorunda kalıyorum bazen ise direk oyunu kapatıp crash olarak hata veriyor pc ye 1 haftadır sürekli format atıp elimden gelen herşeyi denedim ama maalesef bir türlü sorunu çözemedim yardımcı olur musunuz kafayı yicem

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    81,5 KB · Görüntüleme: 52
Ekran kartını 1 hafta önce aldım işlemciyide bu ay sonu 5600X olarak değiştirecektim ama bu sorundan dolayı şu an elim kolum bağlı.

Sıcaklık problemim yok işlemciyide şu sorunu halledersem bu ay sonu değiştireceğim.

Direk Windows 10'a format atmayı düşünüyorum yarın açıkçası 11 de her şeyi denedim :(

11 de bir önceki sürüme dönünce düzelmişti bende hocam.:(

Arkadaşlar kısacası sistemim bu şekilde hangi oyun olursa olsun bazen PC donup kalıyor hiç tepki vermiyor restart atmak zorunda kalıyorum bazen ise direk oyunu kapatıp crash olarak hata veriyor PC'ye 1 haftadır sürekli format atıp elimden gelen her şeyi denedim ama maalesef bir türlü sorunu çözemedim yardımcı olur musunuz kafayı yiyeceğim.

Bende bu hata Minecraft'ta oluyordu, FPS değerimin çok yükselmesinden dolayıymış. FPS kısıtlayarak veya işlemci GHz değerini kısıtlayarak çözdüm.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı