RX 6700 XT sistem nasıl?

Bütçe
19.000
Hocam 18K'ya çıktıysanız ben de RTX 3070'li sistemi tavsiye ederim. VRAM'dan daha önemlisi kas gücü, 3070'in daha güçlü olması bir yana DLSS ve RT performansı gibi avantajları var. 6700 XT de çok iyi kart tabii ama 18K biraz fazla geldi bana.

Merhaba arkadaşlar.

Bu sistemde işlemciyi 5 5600 yaptım işlemci soğutucu ekledim, anakartı B550M-K olarak seçtim, SSD'yi de 1 TB Kingston seçtim.
Total'de 18k tutuyor.
Sizce sistem nasıl? Bu fiyata daha iyisi bulunabilir mi? Bir de güç kaynağı aklımda soru işaretleri yarattı. Watt'ı yeterli olur mu? İnternetten hesapladığımda yaklaşık 70 watt farkla yeterli çıkıyordu.

Anakartı ASUS'un TUF serisinden almaya karar verdim B450 versiyonu. Teşekkür ederim hepinize.

Hocam 18K'ya çıktıysanız ben de RTX 3070'li sistemi tavsiye ederim. VRAM'dan daha önemlisi kas gücü, 3070'in daha güçlü olması bir yana DLSS ve RT performansı gibi avantajları var. 6700 XT de çok iyi kart tabii ama 18k biraz fazla geldi bana.

Hocam tahmin edemeyeceğiniz kadar farklı kaynaktan 3070 vs 6700XT karşılaştırması izledim. 6700 XT inanılmaz bir performans veriyor tahminimden çok iyi performans olarak. Ben zaten RT arayan birisi değilim ki AMD'nin de DLSS'e rakip FSR teknolojisi var. Şu an DLSS kadar verimli olmadığını biliyorum ama AMD eski ekran kartlarından vazgeçen bir üretici değil gibi gözlemledim belki yazılımla FSR daha da iyileşir ki benim her şey bir yana AMD'ye çok ayrı bir sempatim var ondan RTX3070 almayı düşünmüyorum ama teşekkürler dostum bu yorumun için. AMD bir tek sürücü konusunda sıkıntılı bir de whine coil olayları falan varmış ama olsun halledilir onlar da.

Anakartı ASUS'un TUF serisinden almaya karar verdim B450 versiyonu. Teşekkür ederim hepinize.

Hocam tahmin edemeyeceğiniz kadar farklı kaynaktan 3070 vs 6700XT karşılaştırması izledim. 6700 XT inanılmaz bir performans veriyor tahminimden çok iyi performans olarak. Ben zaten RT arayan birisi değilim ki AMD'nin de DLSS'e rakip FSR teknolojisi var. Şu an DLSS kadar verimli olmadığını biliyorum ama AMD eski ekran kartlarından vazgeçen bir üretici değil gibi gözlemledim belki yazılımla FSR daha da iyileşir ki benim her şey bir yana AMD'ye çok ayrı bir sempatim var ondan RTX3070 almayı düşünmüyorum ama teşekkürler dostum bu yorumun için. AMD bir tek sürücü konusunda sıkıntılı bir de whine coil olayları falan varmış ama olsun halledilir onlar da.

ASUS TUF stokta yoktu ondan ASUS Prime B450 Plus anakart aldım arkadaşlar siparişi verdim teşekkürler herkese fikirleri için.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı