RX 6700 XT sistem Windows 11'de ekran kararması

1080P, full screen, MSAA ise kafana ne eserse. Hem 0X hem de 8X olarak 5'er dakika stres testine sokabilirsin. Patlayacaksa ilk dakikada bile patlar.
Yaptım ama hiç bir terslik görmedim. Sıcaklık gayet düşük. Yazılımsal bir sıkıntı ondan çok eminim. Ama çözemedim bir türlü.

Sarı işaretli sürücüler yüklü değil. Ekran kartı içinde şimdiki sürücü sürümün yani.
Onların ne olduğunu bende bilmiyorum. :D

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    128,6 KB · Görüntüleme: 20
Merhaba, ekranım durduk yere kararıyor ve arka planda bilgisayar çalışıyor aslında. Müzik falan varsa çalmaya devam ediyor. Monitörün kablosunu çıkarıp taksamda olmuyor. Ekran kartım AMD RX 6700 XT.

AMD software ile Windows uyuşmazlığı ile bir sorun olduğunu duymuştum. Bir program ile programı kaldırıp tekrar yükledim ama sonuçlar değişmedi. Bu sorunu çözebilen var mı?

Dostum Chrome kullanma Windows 11 için Edge'ya da Opera kullan Chrome bende de sorun yapıyordu haberin olsun.

@lexoqe daha önce hiç atmadıysan evet. İşletim sistemi kafayı kırmış olabilir, bozuk dosyalar olabilir, eksik yüklenmiş sürücüler vb.

Formatı gelişmiş olarak yani diski tamamen temizletecek şekilde at USB ile Wimdows kurulum ekranında. Kurulumdan sonra da ilk işin AMD sürücüsünü sitesinden indirip kurmak devamında da tüm Windows güncellemeleri açık yükletmek iyidir. Ben hep böyle yaparım. Windows kurulu sürücüyü görünce bir daha kendisi eski sürüm indirmeye çalışmıyor güncelleme yaparken.

@lexoqe daha önce hiç atmadıysan evet. İşletim sistemi kafayı kırmış olabilir, bozuk dosyalar olabilir, eksik yüklenmiş sürücüler vb.

Formatı gelişmiş olarak yani diski tamamen temizletecek şekilde at USB ile Wimdows kurulum ekranında. Kurulumdan sonra da ilk işin AMD sürücüsünü sitesinden indirip kurmak devamında da tüm Windows güncellemeleri açık yükletmek iyidir. Ben hep böyle yaparım. Windows kurulu sürücüyü görünce bir daha kendisi eski sürüm indirmeye çalışmıyor güncelleme yaparken.
Bugün dediğini gibi yapayım. Denemekten zarar gelmez. Teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı