RX 6700 XT sistem yayın için en iyi ayar nedir?

Kagan3496

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 5.70 upload hızı alıyorum işlemcim R5 2600 ekran kartım RX 6700 XT en iyi yayın ayarlarını nasıl yapabilirim? FPS oyunları pek oynamıyorum.

Bende de aynı upload hızı vardı. Warzone da lag giriyordu sonra 8'e çıkınca düzeldi.
Lagdan kastım ping veya FPS düşmesi değil oyunda geri geri atıyordu ara ara can sıkıcı.

Bende de aynı upload hızı vardı. Warzone da lag giriyordu sonra 8'e çıkınca düzeldi.
Lagdan kastım ping veya FPS düşmesi değil oyunda geri geri atıyordu ara ara can sıkıcı.
türknet ile konuştum 10 lira fazla verip 8.50-7.50 upload arası alıyorum suan 720 p 60 fps rahat bir şekilde lagsız yayın yapıyorum şuan evde kimse nete bağlanmazsa 1080p 60 fps yayını dropsuz bir şekilde veriyor ince ayarlar lazım sanırım :)

TurkNet ile konuştum 10 lira fazla verip 8.50-7.50 upload arası alıyorum şu an 720p 60 FPS rahat bir şekilde lagsız yayın yapıyorum şu an evde kimse nete bağlanmazsa 1080p 60 FPS yayını dropsuz bir şekilde veriyor ince ayarlar lazım sanırım :)

Aynen öyle 720/60 bayağı gıcır. 1080 denemedim. İnternette okuduğuma göre birincisi AMD kartlar OBS ile falan çok iyi çalışmıyormuş o yüzden bayağı ince ayar gerekiyor deneme yanılma gibi. İkincisi Warzone da PC'ye güzel optimize değilmiş. Mesela F1 yayını yaptım 720 de hiçbir sıkıntı olmadı o oyunda 1080'e çıkarabilirdim. O yüzden birden fazla kaynağa bakmanı öneririm çok fazla var zaten.

Aynen öyle 720/60 bayağı gıcır. 1080 denemedim. İnternette okuduğuma göre birincisi AMD kartlar OBS ile falan çok iyi çalışmıyormuş o yüzden bayağı ince ayar gerekiyor deneme yanılma gibi. İkincisi Warzone da PC'ye güzel optimize değilmiş. Mesela F1 yayını yaptım 720 de hiçbir sıkıntı olmadı o oyunda 1080'e çıkarabilirdim. O yüzden birden fazla kaynağa bakmanı öneririm çok fazla var zaten.
valla orasını bilmem 1080p bende kütür kütür yayın yapıyor şuan 60 fps akıcı bir şekilde görüntüde gayet net bilmiyorum ,RX 6000 serisinde bunun üstesinden gelmiş olabilirler sonuçta ReLive kullanılıyor artık 😄

Vallahi orasını bilmem 1080p bende kütür kütür yayın yapıyor şu an 60 FPS akıcı bir şekilde görüntüde gayet net bilmiyorum, RX 6000 serisinde bunun üstesinden gelmiş olabilirler sonuçta ReLive kullanılıyor artık 😄

ReLive rahat mı hiç denemedim. YouTube yayını yapabiliyor muyuz?

ReLive rahat mı hiç denemedim. YouTube yayını yapabiliyor muyuz?
ben direkt obsde yayın yapıyorum nimoTVde gayet güzel çalışıyor relive hiç denemedim 1080p 60 fps 6000 bit rate verdiğimde nete kimse bağlanmadığında gayet akıcı bulanıklaşma olmuyor fakat evde telefonla bağlanıp film falan izlediklerinde 1080p 60 fps yine akıcı oluyor fakat hareket edince oyunda karakter etraf biraz puslanıyor ama rahatsız edici değil 😅

Merhaba Ryzen 5600 ve RX 6700 XT var ancak islemciden yayin verince FPS cok dusuyor RX 6700 XT'den verincede hem yayin bulanik oluyor hem de 60 FPS'de oynuyormusum gibi hissetiriyor yardimci olur musunuz?

Merhaba Ryzen 5600 ve RX 6700 XT var ancak islemciden yayin verince FPS cok dusuyor RX 6700 XT'den verincede hem yayin bulanik oluyor hem de 60 FPS'de oynuyormusum gibi hissetiriyor yardimci olur musunuz?
valla o sorun bendede şuan mevcut hızlı oyunlarda bulanıklaşma oluyor durağan oyunlarda iyi bir sonuç veriyor, ekran kartı için 6k bitrate yetersiz 10 k ve üstü verilebilirse bulanıklaşma giderilir diye düşüyorum çünkü ben 10k bitrate verip yayın yaptım herhangibir bulanıklaşma söz konusu olmadı ama droplanmaya başladı, tensör gibi çalışmıyor bu coder RX 7000 serisinde bunu daha iyi hale getirdiler sanırım, işlemciye gelicek olursak oyunun işlemci kullanımına göre değişir FPS düşüşü, ben grafik isteyen oyunlarda işlemciden 1080p 60 fps veryfast ayarlada %20-%25 yük biniyor işlemciye fazladan ,oyun %20 kullanıyor diyelim yayınla birlikte %55 falan oluyor. Sıcaklıklarıda kontrol edin 60-70 üstüne çıkınca işlemci frekans değerini biraz aşağı çekiyor anakartın stok ayarlarını kullanırsanız fakat anakartta işlemciyi kısıtlamasını kaldıran bir ayar mevcutsa onu açarak maksimum performans alırsın ama çok ısınır sağlam bir soğutmaya ihtiyacınız var .

Vallahi o sorun bende de şu an mevcut hızlı oyunlarda bulanıklaşma oluyor durağan oyunlarda iyi bir sonuç veriyor, ekran kartı için 6K bitrate yetersiz 10 k ve üstü verilebilirse bulanıklaşma giderilir diye düşüyorum çünkü ben 10k bitrate verip yayın yaptım herhangi bir bulanıklaşma söz konusu olmadı ama droplanmaya başladı, tensör gibi çalışmıyor bu coder RX 7000 serisinde bunu daha iyi hale getirdiler sanırım, işlemciye gelecek olursak oyunun işlemci kullanımına göre değişir FPS düşüşü, ben grafik isteyen oyunlarda işlemciden 1080p 60 FPS veryfast ayarlada %20-%25 yük biniyor işlemciye fazladan, oyun %20 kullanıyor diyelim yayınla birlikte %55 falan oluyor. Sıcaklıkları da kontrol edin 60-70 üstüne çıkınca işlemci frekans değerini biraz aşağı çekiyor anakartın stok ayarlarını kullanırsanız fakat anakartta işlemciyi kısıtlamasını kaldıran bir ayar mevcutsa onu açarak maksimum performans alırsın ama çok ısınır sağlam bir soğutmaya ihtiyacınız var.

Twitch'den yayın yaptığım için 6K bitrate veriyorum internetim ona yetiyor ekran kartından yayın yapınca oyunum akıcı değilmiş gibi geliyor biraz daha zorlanırsam RTX 3060 Ti'ye gececeğim sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı