RX 6700 XT sistemde bir süre sonra oyunlarda FPS düşüyor

Kediiiisj

Kilopat
Makaleler
2
RAM
Gskill Ripjaws 3200 CL16
SSD veya HDD modeli
Samsung Evo 870 SATA 2.5
Ekran kartı
RX 6700 XT ASUS Dual
Anakart
ASUS Prime B550MK
İşlemci
R5 5600
Anormal hiçbir değer yok, sıcaklık, fan değeri, drop vs hiçbir şey yaşamıyorum, her şey tıkır. Lakin belli bir kullanımdan sonra oyuna girdiğimde sürekli takılıyor, FPS düşmesi yiyorum. Menüde bile 0 10 yapıp duruyor ama Alt Tab yapınca önüme çıkan diğer sekmeklerin arkasında oyun gene gözüküyor. FPS gayet normal 250 oluyor Alt Tab'ı bırakıyorum tekrar 0 10 FPS oluyor anlatamadım nedenini.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyundaki FPS düşüşü ondan olabilir 2 tane RAM spotu var. FPS düşüşü bende de vardı 2 kanal yaptım 2 katına çıktı belki ondandır diye.

Oyundaki FPS düşüşü ondan olabilir 2 tane RAM spotu var. FPS düşüşü bende de vardı 2 kanal yaptım 2 katına çıktı belki ondandır diye.

Olabilir hocam ama genellikle sadece FPS arttırıyor diyorlar ama sizde olmuş bilmiyorum PSU watt yetiyor mu acaba öyle bir sorunda olabilir.

Arkadaşın sıkıntısı çok garip yani o ekran kartı ile 10 FPS almak inanılmaz bir şey.

Olabilir hocam ama genellikle sadece FPS arttırıyor diyorlar ama sizde olmuş bilmiyorum PSU watt yetiyor mu acaba öyle bir sorunda olabilir.

Hocam bir süre sonra oluyormuş sıkıntı ondan kaynaklanmaz bence.

high power 600 watt gold 80+

ramlar çift kanal tabiki dediğim gibi sıfır sıkıntı hiç bir sıkıntı yok testlerde lakin anlamıyorum
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bunun aynısı oluyor ama daha menüde başlıyor bu olay

Psu ne knk yani kaç watt
yazdım alıntılamayı unuttum

tek değil videodaki gibi oluyor menüde başlıyor sorun

High Power 600 watt Gold 80+

RAM'lar çift kanal tabii ki dediğim gibi sıfır sıkıntı hiçbir sıkıntı yok testlerde lakin anlamıyorum
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bunun aynısı oluyor ama daha menüde başlıyor bu olay.

Yazdım alıntılamayı unuttum.

Tek değil videodaki gibi oluyor menüde başlıyor sorun.

Çok değişik böyle güçlü bir sistemle böyle bir sonuç garantiniz varsa değiştirin.

Geri
Yukarı