RX 6700 XT sistemde oyunlarda ani takılmalar oluyor

DeepHorizon16

Hectopat
Selamlar arkadaşlar. Dün Poworcolor Red Devil 6700XT ekran kartı aldım. İşlemcim 3600X. PSU Highpower 750W 80+.

2k full ayarlarda istediğim fpslerde oyun oynayabiliyorum lakin özellikle PUBG'de ani takılmalar yaşıyorum sık sık. Aynı durum GTA'da da geçerli. FarCry 5'de hiç bu sorunu yaşamamakla beraber AC Odysey'de çok çok nadiren FPS droptan yine aynı sorunu yaşadım.. Kart 60 derece sıcaklığı geçmiyor. Fanlar %35 de çalışıyor. İşlemci de 45 50 derecelerde geziyor.

Kart çoğu zaman %99'da çalışmıyor bile. Gerek gördüğünde %99'a çıkıyor gibi bir durum var. Driver olarak son çıkan 22.11.2 sürümünü kurdum sisteme. Bu takılma sorunu driver alakalı mı acaba? Nasıl çözebilirim?

Son düzenleme:
@VIRATS 22.10.3 sürümüyle sanki biraz azaldı sorun ancak hala devam ediyor. bugün cod warzone'da denedim 2k ultra ayarlarda bir sıkıntı yaşamadım. bf 5 indirdim çok nadiren fps düşüşü oluyor ve görüntü takılıyor ancak bf'de görüntü takıldığı sırada gpu kullanımı %45 %50 lere düşüyor. sorunun işlemcinin grafik kartını besleyememesi olduğunu düşünmeye başladım. @claus ancak warzone'da besleyip bf5 de besleyememesi gibi birşey olabilir mi? yaptığım araştırmalar da 3600X'in 6700XT'yi 2k da rahat besleyebileceği yönündeydi
Sorun düzeldi mi?

Geri
Yukarı