RX 6700 XT sistemde Smart Access Memory açınca cızırtı sesi çıkıyor

yakoo

Hectopat
Merhaba bugün R7 3700X işlemcimi R9 5900X ile değiştirdim. Sıvı soğutmam Corsair H150i 3 fanlı model anakartım X570, ekran kartım RX 6700 XT ve RAM'lerimin de desteklediği için Smart Access Memory'i açtım BIOS'tan. Önceki işlemcim takılıyken de açıktı fakat bir sıkıntı yaşamamıştım. Sam açık iken PC'yi açtığımda işlemci tarafından cızırtı gelmeye başladı(belki ekran kartı da olabilir çünkü kartım coil whinea müsait bir kart). Ben genel olarak sanki işlemciden aldım sesi. Sonrasında çözümünü bulmaya çalıştım deneye yanıla. Az önce BIOS'tan Sam'i kapatınca ses sıkıntısı çözüldü fakat bilgisayarım için en gerekli olan ayar şu anda. Ne yapmam gerekiyor bu durumu çözmek için?
@Recep Baltaş
Şu anda sam kapalı iken PC'yi yeniden başlattım ve ses sam kapalı iken de gelmeye başladı. Sesin sam ile alakası yokmuş. Mouse scrollunu hareket ettirdiğimde şöyle bir ses çıkıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Çıldırmak üzereyim bir türlü sorunun sebebini bulamıyorum.
@Recep Baltaş

Son düzenleme:
Aynı sorun bendede var ustam bulabıldın mı cozumunu
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam işlemciye overclock ile undervolt yaparak sesi azalttım. Eğer iyi bir işlemciye sahip iseniz çok yüksek FPS aldığı için PC coil whine yapıyor. Bir miktar azaltabilirsiniz ama tamamen gitmiyor maalesef. Ses dışında hiçbir sıkıntı yaratma ihtimali yokmuş. Oynadığınız oyunlarda V-Sync veya FPS sabitlemeyi açmanızı öneririm.

Geri
Yukarı