RX 6700 XT sisteme 3000 TL'ye monitör tavsiyesi

Bütçe
2000-3000 TL

carlosgardel00

Decapat
Daha fazla  
Merhaba öncelikle ilgi alakanız için en baştan teşekkür ederim.

Sorunum söyle yeni bir sistem topladım ekran kartım MSI Radeon RX 6700 XT Gaming X 12 GB GDDR6 192 bit.

İşlemcim işe AMD Ryzen 5 5600X bu bilgisayarıma uygun bir monitör arıyorum aradığım 27 inç ortalama bütçem de 3000 bin TL'ye kadar konuyla alakalı tavsiyesi olan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim. İyi forumlar.

Genellikle FPS oyunları oynuyorum ( ETS 2 CS:GO PUBG Valorant )

Son düzenleme:
2K mı 1080P mi? Online oyun mu oynanacak yoksa hikaye modlu oyunlar mı?

Veya daha garantisi sağlam bir yer istiyorsan Aoc 24G2U/Bk 24G2U/Bk Monitör, 23.8 inches Ips : Amazon.com.tr: Elektronik

İllaki 3 bin vereceğim monitöre dersen ASUS TUF Gaming VG27WQ1B 68,6 cm (27 inç) kavisli monitör (WQHD, 165 Hz, FreeSync Premium, 1 ms tepki süresi, HDR10, HDMI, ekran bağlantı noktası) : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Ve şu sorulara cevap vermeni rica ediyorum.
1) 1080P mi 2K mı tercih edeceksin?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2) Panel olarak ne tercih edeceksin? IPS, VA, TN? Farklarına internete yazarak bakabilirsin.

Genellikle FPS oyunları oynuyorum ( ETS 2 CS:GO PUBG Valorant )

XG2402 veya XL2411P'i eğer aşırı mücadeleci oynuyorum dersen kesinlikle almalısın. AW2521HF'yı İtopya'dan takip et indirime girdiğinde (Geçen hafta 2799'a düştü.) kesinlikle almalısın eğer mücadeleci oyunun yanında günlük dizi/film/video için de kullanırım diyorsan.

Ayrıca mücadeleci oyunlar için 1080P den yukarı çözünürlüğü ve 24 inç'ten yüksek boyutu tavsiye etmem. Ben hepsini deneyimledim ve 24 inç 1080P'de verdiğim tepkiler çok daha iyiydi, çok daha fazla adam vuruyorum.

Veya daha garantisi sağlam bir yer istiyorsan Aoc 24G2U/Bk 24G2U/Bk Monitör, 23.8 inches Ips : Amazon.com.tr: Elektronik

İllaki 3 bin vereceğim monitöre dersen ASUS TUF Gaming VG27WQ1B 68,6 cm (27 inç) kavisli monitör (WQHD, 165 Hz, FreeSync Premium, 1 ms tepki süresi, HDR10, HDMI, ekran bağlantı noktası) : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Ve şu sorulara cevap vermeni rica ediyorum.
1) 1080p mi 2K mı tercih edeceksin?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2) panel olarak ne tercih edeceksin? IPS, VA, TN? Farklarına internete yazarak bakabilirsin.

1080p mi 2K mı tercih edeceksin? Sistem hangisinde en iyi performans verirse onu.
Panel olarak ne tercih edeceksin? IPS, VA, TN? Farklarına internete yazarak bakabilirsin. ( IPS panellerde ghosting sorunu az görünüyormuş IPS panel olabilir.)

1080p mi 2K mı tercih edeceksin? Sistem hangisinde en iyi performans verirse onu.
Panel olarak ne tercih edeceksin? IPS, VA, TN? Farklarına internete yazarak bakabilirsin. ( IPS panellerde ghosting sorunu az görünüyormuş IPS panel olabilir.)
Bence en iyi tercih bu monitör olacaktır. İstediğin tüm özellikler var, LG istermiyorsan Viewsonic XG2405 ve XG2405-2 var.

27 inç monitör istiyorsan da bunlara bakabilirsin:

Geri
Yukarı