RX 6700 XT sisteme monitör önerisi

balky

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Müzisyen
Herkese selam arkadaşlar. Yeni bir sistem topladım. Sistem özellikleri:

1 X ASUS TUF Gaming B550M-PLUS (Wi-Fi) 4600MHz(OC) DDR4 Soket AM4 HDMI DP mATX Anakart
1 X AMD Ryzen 7 5800X 3.8GHz 32MB Önbellek 8 Çekirdek AM4 7nm işlemci
1 X ASUS Radeon RX 6700 XT TUF Gaming 12 GB GDDR6 192 Bit Ekran Kart
1 X Samsung 1TB 980 Pro PCI-e 4.0 NVMe M.2 SSD (7000 MB Okuma / 5000 MB Yazma)
1 X G.Skill 32 GB (2x16 GB) Trident Z Neo RGB 3600MHz CL16 DDR4 Dual Kit RAM
1 X ASUS TUF Gaming GT301 RGB Tempered Glass USB 3.2 Mid Tower Kasa
1 X ASUS TUF Gaming LC 240 RGB 240mm işlemci Sıvı Soğutucu
1 X ASUS ROG STRIX 1000W 80+ Gold Full Modüler PSU

Bu sistem için monitör arayışındayım. Bütçe en fazla 4bin TL. Az biraz aşabilir tabi. Açıkçası kafamdaki monitör özellikleri:

165 Hz - 1 ms - 2K - VA panel - FreeSync (AMD)- Kule tipi olması.

Kule tipi yazdım çünkü şu an kullandığım PC'deki monitörüm 24 inç ve oraya sığar mı emin olamadım.

İlk baktığım monitör şudur:

Bu monitöre ne dersiniz? Sizin de tavsiyelerinize açığım. Cevaplar için şimdiden çok teşekkürler. @HABAR ve @Mithat Berhan hocalarım, sizin fikrinizi merak ediyorum özellikle.

Bütçeniz nedir?

Bütçeniz nedir?

Haklısınız bütçe yazmamışım. Yani 4bin TL'yi geçmezse iyi olur. Bu iki monitör de IPS yalnız.

Kule tipi derken ne demek istiyorsunuz?

Bu arada VA panel isterken hangi özelliklere sahip olduğunu da biliyorsunuzdur diye tahmin ediyorum.

Yine de not düşeyim, VA'lar IPS'ler kadar olmasa da oldukça iyi renk canlılığı potansiyeline, hiçbir IPS ve TN'de göremeyeceğiniz kadar derin siyahlara ve kavis seçeneğine sahipler ama ghosting olarak zayıflar.

Hocam kule tipi monitörleri yükseltip alçaltabiliyoruz ya. O açıdan yazdım. Şimdiki monitörüm 24 inç ve bunun yerine sığarmı çok emin olamadım. VA özelliklerini biliyorum. 3 gündür izlemediğim kıyas videosu kalmadı açıkçası.

Bunu öneririm;

Attığınıza epey benziyor ama FreeSync Premium'a sahip (48 gibi bir sınırın altında FPS'lerde de yırtılma önlenebiliyor.

Ayrıca kontrast oranı da standart VA'lardan bir tık daha yüksek, 3800:1 civarlarında.

Yükseklik ayarı mevcut.

Ghosting olarak Rtings sitesindeki incelemeye göre iyi ama MSI ile karşılaştıramıyorum.

Hoparlör artısı var ama kullanır mısınız bilmem. En kötü 2. el satacak olursanız hoparlörler satışda yardımcı olur.

Bunu öneririm;

Attığınıza epey benziyor ama FreeSync Premium'a sahip (48 gibi bir sınırın altında FPS'lerde de yırtılma önlenebiliyor.

Ayrıca kontrast oranı da standart VA'lardan bir tık daha yüksek, 3800:1 civarlarında.

Yükseklik ayarı mevcut.

Ghosting olarak Rtings sitesindeki incelemeye göre iyi ama MSI ile karşılaştıramıyorum.

Hoparlör artısı var ama kullanır mısınız bilmem. En kötü 2. el satacak olursanız hoparlörler satışda yardımcı olur.
Hocam çok teşekkür ederim cevabın için. Eğer yok olmaz demiyorsan ben MSI sipariş ettim. Ama dersen ki ''yok almayın'' iptal edebilirim hemen
.

Geri
Yukarı