RX 6700 XT ve R5 5600X ile 1080p yayın yapılır mı?

Kagan3496

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, R5 5600X almayı düşünüyorum yayın yapıyorum ve ekran kartından yayın verince sorunlar yaşıyorum 1080p monitör kullanıyorum işlemciden hem sistem isteyen oyunlar oynayıp hem de 1080p 60 FPS kaliteli yayın yapabilir miyim? Ekran kartını da o arada besler mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
6700XT aslında 2K için bir kart, oynadığın oyuna göre değişkenlik gösterir bence. Artık stream teknolojileri de gelişti, eskiden neredeyse yarı yarıya düşürebiliyordu performansı. Günümüzde herhangi bir problem olacağını düşünmüyorum.

Ekran kartı da, işlemci de gayet güçlü ve yeterlilik gösterecektir.
Ayarları detaylı bilmiyorsan bilen birinden yardım alarak güzel bir yayın ayarlarını yaparsın.
Tabii Windows içi gereksiz programları yazılımları kapatarak FPS değerlerini de güncel tutmalısın.

16 GB var 4 slotlu anakartım 1 adet daha ekleme şansım var ama çift kanal nasıl çalışır bir bilgim yok 32 GB'ye bende çekmek istiyorum :/

Şimdilik 16 GB yeterli hocam ancak oyunların gereksinimleri 16 ya yaklaştıkça yayın yaparken zorluk yaşayabileceğinizden ileride 2x8 daha alıp 4x8 kullanabilirsiniz.

Ekran kartı da, işlemci de gayet güçlü ve yeterlilik gösterecektir.
Ayarları detaylı bilmiyorsan bilen birinden yardım alarak güzel bir yayın ayarlarını yaparsın.
Tabii Windows içi gereksiz programları yazılımları kapatarak FPS değerlerini de güncel tutmalısın.
şöyle bir durum var 10 mbps uploadım mevcut 1080p 60 fps 6000-8000 arası bitrate veriyorum fakat ekran kartından yayın verdiğim vakit görüntüde puslanma kareleşme oluyor hareket ettikçe GTX 980 de yaptım bunu çok daha az bir bulanıklaşma ile devam etti yayına sanırım nvenc burada amd ekran kartını tokatlıyor gibi

şöyle bir durum var 10 mbps uploadım mevcut 1080p 60 fps 6000-8000 arası bitrate veriyorum fakat ekran kartından yayın verdiğim vakit görüntüde puslanma kareleşme oluyor hareket ettikçe GTX 980 de yaptım bunu çok daha az bir bulanıklaşma ile devam etti yayına sanırım nvenc burada amd ekran kartını tokatlıyor gibi
Yayıncılık için her zaman Nvidia daha iyi işler başardı hocam maalesef doğru dediğiniz.

Şöyle bir durum var 10 Mbps uploadım mevcut 1080p 60 FPS 6000-8000 arası bitrate veriyorum fakat ekran kartından yayın verdiğim vakit görüntüde puslanma kareleşme oluyor hareket ettikçe GTX 980 de yaptım bunu çok daha az bir bulanıklaşma ile devam etti yayına sanırım NVENC burada AMD ekran kartını tokatlıyor gibi.

AMD programından ayarlarını yaptıktan sonra ve dediğim Windows gereksiz uygulamalarını kapat öyle dene.

Konuyu güncelliyorum arkadaşlar elime bir miktar daha para geçti 5700x almak ne kadar mantıklı yayın ve oyun için ?

Yeni konular

Geri
Yukarı