RX 6700 XT ve R5 5600X sisteme güç kaynağı önerisi

Leshy

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
-AMD RYZEN 5600
-G-SKİLL TRİDENT Z NEO 32 GB 4000 MHZ DDR4
-ASUS ROG STRİX B550-F GAMİNG WİFİ(II)
-SAPPHİRE NİTRO PLUS RX6700XT
-SAMSUNG 980 PRO 2TB NVME M2 SSD
-SAMSUNG 870 2TB SSD
-COOLER MASTER HAF500
-DEEPCOOL AK400 COOLER
Bu ikisini almayı düşünüyorum bende Sharkoon SHP 650V2 var. Önerebileceğiniz bir PSU var mı ya da ekran kartı olarak tercihim iyi mi görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim. Bu arada anakartım B450 TUF Pro Gaming, 5600X ile sorun yaşar mıyım?

Anakartın VRM'leri kaliteliyse sorun yaşamazsınız. Misal ben B450M S2H'da sorun yaşadım.

Güç kaynağı olarak Sharkoon SS coolzero güzeldir.

FSP öneriyordu herkes PSU için kararsız kalıyorum 750W yeter herhalde bu sistem için.

FSP öneriyordu herkes PSU için kararsız kalıyorum 750W yeter herhalde bu sistem için.
FSP’nin hiçbir ünitesi fiyatını hak eden ürünler değil. Dediğim ünite gerçekten çok sağlamdır forumdaki herkes de onaylar bunu.

Hocam eğer sıfırdan alınacaksa R5 5600 yeterli olur. X ile aradaki tek fark GHz hızları.
Tam olarak öyle değil aslında. İnsanlar 5600 alırım ve 200 mhz OC yaparım diye düşünüyor ancak bu iki işlemci de zaten ısınan işlemciler. 5600X’in de frekansı yüksek olduğundan daha iyi bir işlemci. Özellikle 6700 XT gibi bir kart için aradaki 0.2 Ghz bile çok önemli. AMD’de de bunun farkında yoksa iki işlemci arasında 500 lira olmazdı.

FSP'nin hiçbir ünitesi fiyatını hak eden ürünler değil. Dediğim ünite gerçekten çok sağlamdır forumdaki herkes de onaylar bunu.

Tam olarak öyle değil aslında. İnsanlar 5600 alırım ve 200 MHz OC yaparım diye düşünüyor ancak bu iki işlemci de zaten ısınan işlemciler. 5600X'in de frekansı yüksek olduğundan daha iyi bir işlemci. Özellikle 6700 XT gibi bir kart için aradaki 0.2 GHz bile çok önemli. AMD'de de bunun farkında yoksa iki işlemci arasında 500 lira olmazdı.

5600X stok soğutucu ile kullanacağım OC yapmadan yeter diye dusunuyorum 6700XT'ye.

Yeni konular

Geri
Yukarı