RX 6700 XT vs RTX 3060 Ti

lerannt

Hectopat
Daha fazla  
RX 6700 XT ve RTX 3060 Ti arasında kaldım. RX 6700 XT 2.000 TL daha ucuz ve 12 GB VRAM'e sahip. 3060 Ti ise 8 GB ama DLSS ve RTX var. Sizce hangisini tercih etmeliyim?

RX 6700 XT öneriyorum yeni çıkan çoğu AAA oyunda 10 GB üstü VRAM kullanılıyor.

Yeni çıkan çoğu oyun 10 GB üstü VRAM falan kullanmıyor. Optimizasyon sıkıntısı yaşatmış ve düzelmiş olan 2 oyun(Hogwarts Legacy ve Last of Us) hariç hiçbir oyun o kadar aç değil ki onlarda düzeltildi. Zaten AMD ekran kartları da NVIDIA'ya kıyasla daha çok VRAM kullanıyor.

İki kartta günümüzde 0 alınacak kartlar değil. 4060, 4060 Ti almanız çok daha mantıklı. İkinci el alacaksanız ise eğer Ray Tracing sizin için önemliyse, AAA oyunları oynuyorsanız NVIDIA alın, oyun genreniz daha geniş ise Ray Tracing sizi o kadar büyülemiyorsa AMD alın.

Yeni çıkan çoğu oyun 10 GB üstü VRAM falan kullanmıyor. Optimizasyon sıkıntısı yaşatmış ve düzelmiş olan 2 oyun(Hogwarts Legacy ve Last of Us) hariç hiçbir oyun o kadar aç değil ki onlarda düzeltildi. Zaten AMD ekran kartları da NVIDIA'ya kıyasla daha çok VRAM kullanıyor.

Sadece araba sürdüğünün Forza Horizon 5 bile RX 6700 10 GB ekran kartında VRAM aşımı uyarısı veriyor ve bu oyun yeni bir oyun değil içeride yapabiliceğin şeylerin sınırı çok ayrıca ben 900p çözünürlükte uyarı aldım.

AMD ekran kartı fazla VRAM kullanırda ne demek? Daha önce Apple az RAM kullanır diyordu millet şimdi NVIDIA'mı az VRAM kullanıyor ne alakası var bu işin GPU ile?

Yeni konular

Geri
Yukarı