RX 6700 XT vs RTX 3070

Bütçe
30000
Neyin doğrusu?

Teknoloji AMD'de var dedim. Bu mu yanlış?

FSR teknolojisi daha iyi dediğim nerede yazıyor.

Benim yazdığım şeyin neresinde AMD'de bu özellikler yok yazıyor? Olduğunu bizde biliyoruz. Bu teknolojiler AMD'de daha kötü çalışmakta. O yüzden saf güç istiyorsan RX 6700 XT dedim. Attığım videoyu açıp izle. Teknolojiler açık iken RX 6700XT saf güçte daha iyi olmasına rağmen teknolojiler açık iken 3070 bazı oyunlarda 1.5 kat daha güçlü. Anladın mı? Zaten bir bilgin olsa bu teknolojilerin NVIDIA'da daha iyi çalıştığını bilirdin direkt RX 6700 XT önermezdin.

Saf güç istiyorsan RX 6700 XT kendim kullanıyorum ve memnunum. Ama teknoloji istiyorsan RTX 3070. DLSS, RT için.

Ya açıkçası tüm oyunları oynarım önüme ne gelirse ancak kaliteden çok yüksek performans benim için önemlidir şahsen 2K asla oynamam gibi geliyor genelde Online oyunlar oynarım FPS yüksek olsun yeter. Yani RX daha mı iyi oluyor bu konuda anladığıma göre zaten FPS'leri aynı bende çok RTX teknolojisi kullanmam gibi geliyor sadece rxin VRAM'i daha fazla olduğu için belki seçilebilir geliyor sizce hangisini seçmeliyim.

Ya açıkçası tüm oyunları oynarım önüme ne gelirse ancak kaliteden çok yüksek performans benim için önemlidir şahsen 2K asla oynamam gibi geliyor genelde Online oyunlar oynarım FPS yüksek olsun yeter. Yani RX daha mı iyi oluyor bu konuda anladığıma göre zaten FPS'leri aynı bende çok RTX teknolojisi kullanmam gibi geliyor sadece rxin VRAM'i daha fazla olduğu için belki seçilebilir geliyor sizce hangisini seçmeliyim.
O zaman RX 6700 xt senin için en iyi seçim. XFX Speedster 619 modeli iyidir.

Şimdi burada yazacağım diye polemik çıksın istemiyorum 3-4 defa başıma geldi 3 yıldır AMD 6700XT kullanıyorum driverlari hep problemli AMD'nin ben AMD kullanan biri olarak şu anda şeçme sansım olsa direk hiç düşünmeden NVIDIA alırım. Bu arada AMD de aldığın performansı belk NVIDIA 3070'de alamayabilirsin ama arasında uçurum gibi fark yoksa NVIDIA direk söyleyeceğim:

Öncelikle merhaba. Bu yaz tatilinde yeni bir toplama oyuncu bilgisayarı almayı düşünüyorum. Sadece 2 ekran kartı arasında kaldım. Tanıdıklarımdan hem NVIDIA'yı hem de RX i önerenler var. Ama şu an RX'i alma yoluna gidiyorum VRAM yüzünden. Hangisi daha iyi olur? Sebebiyle açıklarsanız teşekkür ederim. İşlemci: Ryzen 5 5600 anakart ASUS B450M K 2 RAM: 12 GB 3200 CL16 güç: 650W genelde oyunları 1920x1080 de oynamayı tercih ediyorum.

Neden 12 GB RAM koydunuz sisteme 30k TL'ye 4070 sistemler geliyordu en son.
@408157

Yeni konular

Geri
Yukarı