RX 6700 XT'den RTX 3080'e geçmek mantıklı mı?

ESY

Kilopat
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim gibi sizce mantıklı mı? Üzerine 2500 TL vermem gerekiyor, RTX 3080 12 GB modeli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Modeli Gainward Phantom RTX 3080 12 GB. Aslında tamamen uzun ömür açısından düşünüyorum. 1080p de kullanacağım. Arada fazla fiyat farkı olmadığı için neden olmasın dedim kendi kendime.

6700 XT işini goruyorsa gerek yok bana göre.
Şuan fazla fazla yetiyor.

Modeli Gainward Phantom RTX 3080 12 GB. Aslında tamamen uzun ömür açısından düşünüyorum. 1080p de kullanacağım. Arada fazla fiyat farkı olmadığı için neden olmasın dedim kendi kendime.

Şuan fazla fazla yetiyor.
1080p için kullanacaksanız zaten yeterince uzun ömürlü bir karta sahipsiniz paranızı başka bir şekilde değerlendirmenizi öneririm tabi siz bilirsiniz

RT falan açarım diye kendi aklımdan onay vermeye çalışıyorum da ben bu RT de pek bişey göremedim nedense. Çok fark yaratmıyormuş gibi geliyor.

RT falan açarım diye kendi aklımdan onay vermeye çalışıyorum da ben bu RT de pek bişey göremedim nedense. Çok fark yaratmıyormuş gibi geliyor.
Bazı oyunlar rt teknolojisini tatmin edici seviyede kullanamıyor haklısınız, ama 3080 alıpta 1080p kullanmak 3080'e hakaret hocam, gerekte yok yani siz 3080 alınca rt teknolojisi daha güzel olmicak fps artıcak aradaki fark düşündüğünüz gibi değil aynı görüntü kalitesini alacaksınız ama daha yüksek fps, bence kesinlikle gerek yok

Bazı oyunlar rt teknolojisini tatmin edici seviyede kullanamıyor haklısınız, ama 3080 alıpta 1080p kullanmak 3080'e hakaret hocam, gerekte yok yani siz 3080 alınca rt teknolojisi daha güzel olmicak fps artıcak aradaki fark düşündüğünüz gibi değil aynı görüntü kalitesini alacaksınız ama daha yüksek fps, bence kesinlikle gerek yok
Sanırım en iyisi askerden gelince sistemi 2k için revize etmek olacak. 1080p sıktı biraz, 3080 yerine 3090 bakarım uzun ömürlü bir 2k sistemim olmuş olur. Şuan zaten gayet yeterli bir performans alıyorken değiştirmek mantıksız olacak sanırım. Yorumlarınız için teşekkür ederim.

@ESY Öyleyse gerek yok zaten 1080P monitörün var. Elindeki kartın hakkı 2K.

Senle aynı kartı kullanıyorum. Oyunlarda sıcaklık en fazla ne kadar sıcaklık gördün? Furmark testi sıcaklıklarını da söylersen iyi olur.
Oyunlarda fan hızını ses yapmasın diye %40 ' a sabitledim 66 derece üstünü görmedim. Furmark testi hiç yapmadım ama otomatik fan hızında da genelde 58-65 arası dolaşıyor. Furmarkta da fark olacağını sanmıyorum.

@ESY Öyleyse gerek yok zaten 1080P monitörün var. Elindeki kartın hakkı 2K.

Senle aynı kartı kullanıyorum. Oyunlarda sıcaklık en fazla ne kadar sıcaklık gördün? Furmark testi sıcaklıklarını da söylersen iyi olur.
Şuan bu karttan şikayet edebileceğim tek nokta CW sorunu. Sapphire modelinde de vardı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı