RX 6700'den hangisine geçilmeli 7700 XT vs RTX 4070

Işın izlemeyle işin yoksa bütçe dostu RX 7700 XT tercih edilebilir. 1.5 sene kadar RTX 3080 kullandım bir kere bile RTX açıp oynamadim denemeler dışında, pek önemsediğim bir şey değildi, böyle bir kullanım durumun varsa fazlaca para vermeye gerek yok. Ama benim bütçem var daha güçlü bir kart alayım dersen kaliteli bir RX 7800 XT kart da alabilirsin ortalama Rtx 4070 modelleri fiyatına. Ama dersen ki ben AMD'den sıkıldım, biraz RTX oyun oynarım DLSS, FG gibi teknolojileri içeren bir kartım olsun tak çalıştır, driver gibi problemlerim de -sahsen RX 6000 serisi 3 kart kullandım driver problemi yasamadim- olmasın 4070 de alınabilir tabi. Her halükarda bu 3 kartin hangisini alirsan al seni uzun yıllar uzmezler.

Ben de 4070 düşünüyorum ışın izlemeden ziyade DLSS ve FG için. Bakınız Alan Wake 2'de 6700 anında yamuldu 40 FPS alıyorum rakibine bakıyorsun DLSS FG ile işi hallediyor bizde ise oyun kasıyor. Saf kas gücü bu devirde hiçbir anlam ifade etmez olmuş.

1 yıldır 6700 kullanıyorum bu karttan çok istemesem de 7700 XT veya 7800'e geçilir mi? Düşüncem az daha zorlayıp 4070 almak. AMD'nin NVIDIA'ya olan yanıtsızlığından dolayı NVIDIA almak istiyorum ama AMD'nin ucuz olması aklımı çeliyor yine.
Kesinlikle 4070 al. En ucuz modelini alırsın. 19k'lara düşüyorlar.

DLSS ve fg açınca 4070 ne kadar fark atıyor ortada. Saf gücün o kadar bir önemi yok artık günümüzde teknolojisi olan kazanıyor.
20K'lık kart bir zahmet fark atsın fg açınca. Bütçen varsa aklın çelinmemeli o zaman basarsın parayı alırsın 4070 Ti hayırlı olsun. Yalnız 4070'de şu an alınmaz super serisi gelecek ocakta.

Geri
Yukarı