Çözüldü RX 6700XT ekran kartı, montaj sorunu yüzünden garanti dışı kalır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Ekran kartı
Rx6700xt
Anakart
Asus prime a520m-a
Merhaba. Ben bu safir üründen montaj yapıyordum da bir pin girişini taktik ama diğeri yoktu. İki tane bir kablo takılıydı yanlış montajdan bozulmuş olabilir mi? Bir şeyi yanlış yaptım galiba 8'li güç yerinden biri tam oldu diğerin de ikisi oldu diğerleri boş kaldı çıkardım. Sonra zarar vermiş miyimdir? Garanti kapsamı dışı kalır mı? ASUS Prime A520M-A Prime anakartı ile denedim PSU'nün güç kablosu yetmedi. Kısaca çıkardım sonra bir zarar veya bozulmuş mudur? Çalıştırmadım kartı çıkardım geri.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yanlış anlamadıysam pin girişlerinden bir kısmı boş kalmış. Eğer durum buysa korkacak bir şey yok, o pin girişlerinin hepsine güç kablosunu sokmazsanız kart doğal olarak çalışmaz. Eğer elinizde bütün girişleri dolduracak kadar kablo yoksa PSU için yeni bir kablo almanız lazım.
Yanlış anlamadıysam pin girişlerinden bir kısmı boş kalmış. Eğer durum buysa korkacak bir şey yok, o pin girişlerinin hepsine güç kablosunu sokmazsanız kart doğal olarak çalışmaz. Eğer elinizde bütün girişleri dolduracak kadar kablo yoksa PSU için yeni bir kablo almanız lazım.

Çözüm

Evet yoktu doğru sadece iki yerine girdi bir kablo girdi diğerleri denedim olmadı çıkardım kartı sorun oluşturmaz değil mi anladınız bir de tornivida yerine uçlu mantakpla taktım çikardim yeni PSU alacağım 500W Ti elimdeki PSU zaten bir de vatandan yeni aldım ama diğer parçalari yazın alacağım PSU'yu 1-2 ay içinde bozuk çikarsa ben kulanmadan garanti ye yollasam ilgilenirler değil mi?

Şuan garantilik bir durum yok gibi. Yeni PSU geldiğinde bütün pin girişlerini takıp denersiniz. Eğer kart o zamanda çalışmazsa ve garantisi devam ediyorsa garantiye yollarsınız, onlar yardımcı olur.

Şu an garantilik bir durum yok gibi. Yeni PSU geldiğinde bütün pin girişlerini takıp denersiniz. Eğer kart o zamanda çalışmazsa ve garantisi devam ediyorsa garantiye yollarsınız, onlar yardımcı olur.

Yani bozulmaz çalıştırmadim çikartim yazın hepsini montajlayacağım veya montajlatıcam da garanti devam etiği için yollasam bozuk çıkaraa ilgilenirler değil mi?

Yani bozulmaz çalıştırmadim çikartim yazın hepsini montajlayacağım veya montajlatıcam da garanti devam etiği için yollasam bozuk çıkaraa ilgilenirler değil mi?
Yazın devam ediyor olursa ilgilenirler elbette. Zaten kart sıfırsa minimum 2 yıl garantisi vardır. İçiniz rahat etsin istiyorsanız yaşadığınız durumu kartı aldığınız mağazanın destek ekibine yazın, onlarda aşağı yukarı aynı şeyleri söyler.

Yazın devam ediyor olursa ilgilenirler elbette. Zaten kart sıfırsa minimum 2 yıl garantisi vardır. İçiniz rahat etsin istiyorsanız yaşadığınız durumu kartı aldığınız mağazanın destek ekibine yazın, onlarda aşağı yukarı aynı şeyleri söyler.

Var zaten vatandan aldım iki yıl garantili dediler numarasına da sorguladım garanti yerinde 2025 Kasıma kadar garanti var.

Yeni konular

Geri
Yukarı