RX 6700XT için işlemci önerisi

Sizce 5600X mi 12400F mi?
Bende ikisini çok araştırmış biri olarak söylemeliyim ki bence performans olarak 12400f daha önde ama L3 önbellek olarak 5600x daha önde. İkisi de üzmez ve ikisi de farklı oyunlarda birbirlerine bir miktar üstünlük kurabilir. Benim burdan tercihim galiba güzel bir B550 anakartla 5600x olurdu ileride 5800x3d geçme şansını kullanabilmek için.

Bende ikisini çok araştırmış biri olarak söylemeliyim ki bence performans olarak 12400F daha önde ama L3 önbellek olarak 5600X daha önde. İkisi de üzmez ve ikisi de farklı oyunlarda birbirlerine bir miktar üstünlük kurabilir. Benim buradan tercihim galiba güzel bir B550 anakartla 5600X olurdu ileride 5800x3D geçme şansını kullanabilmek için.

2K monitör de alsam iyi olur mu?

2K monitör de alsam iyi olur mu?
Bu kişisel bir tercihtir. Rekabetçi bir oyuncu en az input lag için alabileceği en yüksek FPS'i almak ister ve FPS kaygısı vardır. Bu yüzden 1080p'de veya daha düşük çözünürlükte en yüksek FPS'i almaya çalışır. Tabii bazı oyunlar 1080p'de de 2k'da da aynı FPS'i veriyor o ayrı. Bazıları da FPS'i umursamaz alabileceği en iyi görüntüyü almak ister, rekabetle işi pek yoktur daha çok işin keyfindedir. Single player ağırlıklı oyunlar oynar vs. Bir başka oyuncu ben ikisini de yaparım rekabetçi oyunda 1080p'ye düşerim, single player oyunda 2k oynarım diyebilir. 2k monitör alıp almamak senin verebileceğin bir seçimdir, dışardan birisinin değil. Yukarıda bahsi geçen 6700xt 2k oynatacak güçtedir, orası ayrı.

Bu kişisel bir tercihtir. Rekabetçi bir oyuncu en az input lag için alabileceği en yüksek FPS'i almak ister ve FPS kaygısı vardır. Bu yüzden 1080p'de veya daha düşük çözünürlükte en yüksek FPS'i almaya çalışır. Tabii bazı oyunlar 1080p'de de 2k'da da aynı FPS'i veriyor o ayrı. Bazıları da FPS'i umursamaz alabileceği en iyi görüntüyü almak ister, rekabetle işi pek yoktur daha çok işin keyfindedir. Single player ağırlıklı oyunlar oynar vs. Bir başka oyuncu ben ikisini de yaparım rekabetçi oyunda 1080p'ye düşerim, single player oyunda 2k oynarım diyebilir. 2k monitör alıp almamak senin verebileceğin bir seçimdir, dışardan birisinin değil. Yukarıda bahsi geçen 6700xt 2k oynatacak güçtedir, orası ayrı.
daha fazla fps alırmıyım diye zaten monitörüm 5500 tl direk 75 hz 2k monitör alabilirim

Geri
Yukarı