Çözüldü RX 6700XT ''oyun oynarken sinyal yok" hatası nasıl çözülür?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ntache

Centipat
Daha fazla  
RAM
Patriot Viper 2x8 3200
SSD veya HDD modeli
Kıoxia M2 SSD , 2x ADATA SU630 240 , 480
Ekran kartı
XFX QICK RX 6700XT
Anakart
ASUS PRIME B450M-K II
İşlemci
RYZEN 5 2600
Öncelikle herkese merhaba. 2 gün önce 1070 Ti ekran kartımdan RX 6700 XT ekran kartına geçtim, ve aldığım günden beri günde 1 kere veya 2 kere, oyun oynarken monitörüm bir anda sinyal yok hatası veriyor, ama bu sırada kasa hala çalışmaya devam ediyor.

Yaptığım şeyler;
DDU ile NVIDIA ve AMD sürücülerini güvenli modda kaldırıp WHQL sürümünü yükledim
BIOS sürümünü güncelledim... Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Sistem parçalarım;
Ryzen 5 2600
ASUS Prime B450M K II
XFX QICK RX 6700XT
Patriot Viper (2x8) 3200 RAM
700W PSU

Çözüm
Arkadaşlar sorunum hala devam ediyor, şunu da belirteyim AMD Software'i açtığımda "default performance tuning settings have been restored due to an unexpected System failure" hatasını alıyorum bu lanet arızadan nasıl kurtulabilirim kartı garantiye mi göndersem?

Güç ayarları güç düğmesi yapacakları kısmından, hızlı başlatı kapatın.
BIOS'tan Fast boot u kapatın.
Ramlerinize Memtest yapın.

Demek ki oyunlarda ekran kartı yüke girince PSU yetmiyordu ve siyah ekrana düşüyordu. Bu arada o işlemciyle darboğaz olmuyor mu?

Evet sorun PSU'dan kaynaklı.
Evet işlemci darboğaz oluyor , r5 5600 a gecicem maddiyattan dolayı suanda geçemiyorum, bir de psu cikti basima biraz daha böyle idare etmem gerekecek

Arkadaşlar sorunum hala devam ediyor, şunu da belirteyim AMD Software'i açtığımda "default performance tuning settings have been restored due to an unexpected System failure" hatasını alıyorum bu lanet arızadan nasıl kurtulabilirim kartı garantiye mi göndersem?

Softwarei kaldırıp tekrar yükleyin sonra PC'yi yeniden başlatın ve monitörünüz kaç Hz ise FPS sabitle yin durum PSU'dan kaynaklı ekran kartı yüke binince gücü yetmiyor.

Çözüm

Deniyorum.

Sorun halen devam ediyor RAM'lerim sıkıntısız. Özellikle Battlefield 2042 oyununda çok sık başıma geliyor. Ve işlemcim 92 93 derecelere kadar çıkıyor acaba darboğaz olduğu için işlemci çok ısınıyor ve bunun yüzünden güç kesiyor olabilir mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı